Uludağ Üniversitesi’nde Tiyatro Festivali

Uludağ Üniversitesi’nde 9. Tiyatro Festivali başladı. Bu yıl 9-15 tarihleri arasında gerçekleştirilecek Tiyatro Festivali’nde üniversiteli oyuncular tarafından 20’den fazla oyun sahnelenecek.

Uludağ Üniversitesi’nde Tiyatro Festivali

Uludağ Üniversitesi’nin en eski topluluğu olan tiyatro oyuncuları, bu sene de büyük bir festivale imza attı. Bu sene 9’uncusu düzenlenen festivale birçok farklı şehirden üniversite tiyatroları ve amatör tiyatrolar iştirak edecek. 20’den fazla oyun Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde ücretsiz seyredilebilecek. 9 Nisan’da Uludağ Üniversitesi Oyuncularının ‘Yanıklar’ oyununun gösterimiyle başlayan festival 15 Nisan’a kadar devam edecek. Festival boyunca tiyatroya atölyeleri de tertiplenecek. 

Uludağ Üniversitesi oyuncuları adına konuşan topluluk başkanı Can Kırıt, “Bizler üniversitenin farklı bölümlerinde okuyoruz, ama içimizdeki tiyatro aşkı aynı. Biz yıllardır dışarıdan bir etki altında kalmadan kendi çalışmalarımızla oyunlarımızı çıkarıyoruz. Üniversite öğrencilerinin ürettiği eserleri seyirciyle buluşturmaya çalışıyoruz.

Tiyatroseverleri şenliğimize bekliyoruz” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X