Uludağ’da ‘ölü nokta’da kaybolan kayakçıyı JAK timi kurtardı

Uludağ’da kayak yaparken kaybolan 36 yaşındaki Anıl Ozan Ö., Jandarma Arama ve Kuratrma (JAK) ekipleri tarafından 2 saat sonra kurtarıldı. Telefonunun kapsama alanı dışında olduğu için iletişim kurulamayan ve konumunu bildiremeyen Anıl Ozan Ö. kurtarıldık

Uludağ’da ‘ölü nokta’da kaybolan kayakçıyı JAK timi kurtardı

Türkiye’nin önemli kayak merkezlerinden Uludağ’a dün kayak yapmak için çıkan makine mühendisi Anıl Ozan Ö., Cennetkaya Pistinin Katıröldü Tepesi’ne çıkınca yoğun kar ve sis nedeniyle yönünü kaybetti. Saat 13.00 sıralarında 156 Jandarmayı arayan Anıl Ozan.Ö. yardım istedi.

Bulunduğu bölgeden ayrılıp telefon bağlantısı sağlanamayan ‘ölü nokta’ olarak bilinen bölgeye giden Anıl Ozan Ö.’yü bulmak için jandarma ekipleri kar motorları ve arama timleri ile harekete geçti. 

JAK ekipleri yaklaşık 2 saat süren arama sonunda Anıl Ozan Ö.’ye,  kaybolduğu ihbarını yaptığı yere 7 kilometre uzaklıktaki Soğukpınar Mahallesi Alabayır Sırtı’na ulaştı. Sağlık durumu iyi olan Anıl Anıl Ozan Ö., yürüyerek yakınında bekleyen kar motoruna bindirilip oteller bölgesine getirildi.

​112 Sağlık Merkezi’nde yapılan muayenesinde sağlık durumu iyi olduğu anlaşılan Anız Ozan Ö. ifadesin alındıktan sonra bırakıldı.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X