Uludağ’daki kahraman snowboardcu o anları anlattı

Türkiye’nin en önemli kayak merkezlerinden biri olan Uludağ’da tatilcilerin üzerine doğru süratle giden sürücüsüz kar motorunun üzerine atlayıp muhtemel faciaya engel olan kahraman snowboardcu o anları anlattı.

Uludağ’daki kahraman snowboardcu o anları anlattı

Snowboard Türk Milli Takım sporcusu olan 22 yaşındaki Kerem Gürdal, “Kar motorunun insanların üzerine gittiğini görünce hiç düşünmeden teleskiden atlayıp peşinden kaydım” dedi.

Halen Kocaeli Üniversitesi Spor Yöneticiliği bölümünde okuyan Gürdal İHA muhabirine yaptığı özel açıklamada, ”Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen kış festivaline davetli olarak gelmiştim. Teleskiyle yukarıya çıkıyordum. Kazanın olduğunu gördüm. Kar motorunun sürücüsü düştü ve yerden kalkamadı. Kar motoru sürücüsüz şekilde aşağıya doğru kaymaya başladı. Aşağıda festivale katılan yüzlerce vatandaşın olduğunu bildiğim için hiç düşünmeden teleskiden atlayıp motorun peşinden kaymaya başladım. Kayak yapanlara doğru yaklaşınca bağırıp insanları uyarmaya çalıştım. Motora yaklaştığımda tek çare üzerine atlayıp durdurmaktı. Bende onu yaptım. Motoru durdurup sahibine teslim etti. Her hangi bir yaralı olmadığı için çok mutluyum” dedi.

Olay nasıl olmuştu?

Olay, Uludağ ikinci oteller bölgesindeki bir kayak pistinde yaşandı. Otellerin olduğu bölgeden tepeye doğru aşırı hızlı seyreden bir kar motosikleti tepenin üzerine varmak üzereyken karşı yönden gelen bir başka kar motosikleti ile aniden karşılaştı.

Birbirine çarpmamak için ani hamle yapan iki kar motosikletinden tepeden aşağıya doğru inenin sürücüsü, kontrolü kaybedip motorun üzerinden düştü. Motor son sürat pistten aşağıya doğru insanların üzerine doğru kaymaya devam etti. Bu sırada sürücüsünün üzerinden düştüğü kar motosikletinin hızlı bir şekilde kayak yapan yüzlerce kişinin üzerine doğru gittiğini gören snowboardcu bir genç, hızla giden kar motosikletini takip ederek üzerine atladı.

Kar motosikletinin sürücüsüz ve hızla kayakçıların üzerine gittiğini fark eden kahraman snowboardcu önce kayakçıları bağırarak uyardı. Ardından motosikletin peşine takılan boardcunun, hızla giden aracın üzerine atlama anı İHA muhabiri tarafından saniye saniye görüntülendi.

Aksiyon filmi sahnelerini aratmayan olayda şans eseri kimse yaralanmadı. Kar motorunun hızla gittiği yönde o sırada kayakçılar ve Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Kış Festivali’ne katılanlar bulunuyordu. Jandarma ekipleri hızlı giderek kazaya sebebiyet verdiği iddia edilen diğer kar motosikleti sürücüsü hakkında işlem başlattı.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X