Uludağ’ın zirvesinden İstanbul’u seyrettiler

Marmara Bölgesi’nin doğa ve kış turizminin merkezi olan Uludağ’a kamp yapmak için çıkan dağcılar 5 yıldızlı manzara ile uyandı. Dağcılar 2543 metreden İstanbul’u izlediler.

Uludağ’ın zirvesinden İstanbul’u seyrettiler

Osmangazi Arama Kurtarma Spor Kulübü (ODAK) sabahın erken saatlerinde Uludağ’a çıkarak Oteller Bölgesi’nden büyük zirveye doğru yürümeye başladı. Özel kıyafetleriyle ve buz kramponlarıyla 6.5 saat sonra 2543 metreyle Marmara Bölgesi’nin en yüksek noktasına kamp atan Kulüp Başkanı Rıza Mengin, Hamdi Güzeliş ve Erkan Pınar metrelerce karın üstüne çadır kurdu.

Sabah havanın açık olmasını değerlendiren dağcılar Bursa’dan Kütahya’ya uzanan eşsiz manzarayla uyandı. Yemeklerini yanlarında getirdikleri ocaklarla yapan dağcılar dönüş yolunda sürprizle karşılaştı. Küçük zirveye yaklaştıklarında ise karşılarında Marmara Denizi ve İstanbul kıyı kesimleri gören dağcılar ayrı bir sevinç yaşadı. Hamdi Güzeliş, dağcılar tarafından İstanbul’un gözle göründüğünü bildiklerini, ama çoğu zaman hava şartlarının müsaade etmediği söylerken, çıplak gözle çok daha net olduğunu belirterek fotoğraflama fırsatı bulduklarını ifade etti.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X