Uluslararası çapta bir eğitim üssü olacak

UYEM’in Bursa ve Uludağ’ın marka değerine büyük katkı sağlayacağına dikkati çeken BTSO Başkanı Burkay, söz konusu merkezin uluslararası çapta bir eğitim üssü olacağının altını çizdi.

Uluslararası çapta bir eğitim üssü olacak
HABERİ PAYLAŞ

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından Uludağ Yaşam Boyu Eğitim Merkezi (UYEM) ismiyle iş dünyası için eğitim ve konaklama merkezine dönüştürülecek tarihi Kirazlıyayla Sanatoryum binasında restorasyon çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Yönetim kurulu ve meclis üyeleriyle birlikte projede devam eden çalışmaları yerinde inceleyip bilgi alan BTSO Başkanı İbrahim Burkay, yaptığı açıklamada, Kirazlıyayla Sanatoryum Binası’nın Anıtkabir’in mimarı Ordinaryüs Prof. Dr. Emin Onat ile ilk kadın mimarlardan Prof. Dr. Leman Cevat Tomsu tarafından tasarlandığını hatırlattı. Sanatoryumun Cumhuriyet tarihinin en önemli eserleri arasında yer almasına rağmen 2006 yılından bu yana kullanılmadığını ve bakımsızlık yüzünden yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kaldığını kaydeden Burkay, ‘’Bu tarihi yapıyı doğru bir restorasyon çalışmasıyla yeni bir kimliğe kavuşturuyoruz. İş dünyası için referans eğitim merkezi olmasını hedeflediğimiz UYEM, sadece ulusal değil uluslararası çapta bir eğitim üssü olacak” dedi.

BURSA’NIN MARKA DEĞERİNE KATKI

Restorasyon çalışmalarına 2018 yılının ocak ayında başladıklarını dile getiren Burkay, yapının tarihi dokusunu bozmamak adına çok dikkatli ve titiz bir şekilde çalışıldığının altını çizdi. Toplam 143 bin 400 metrekare inşaat alanına sahip UYEM’de önemli bir mesafe kat ettiklerine işaret eden İbrahim Burkay, ‘’Proje bünyesinde otel odaları, derslik ve toplantı salonları, oditoryum, kütüphane, kapalı ve açık havuz, restoran ve kafeterya ile sosyal alanlar ve otopark yer alıyor. Zirve, kongre ve uluslararası etkinliklere ev sahipliği yapacak ve iş dünyası için yaşam boyu eğitim merkezi olarak hizmet verecek UYEM, Bursa ve Uludağ’ın marka değerine de büyük katkı sağlayacak” diye konuştu.

RESTORASYON 2020’DE BİTECEK

Burkay, projenin hazırlanmasında Avrupa’da yer alan Insead Business School ve Wilton Park gibi örneklerden yola çıktıklarını anlattı. Wilton Park’ta yılda 65’in üzerinde uluslararası kongre düzenlendiğini ifade eden Burkay, ‘’Dünyanın önde gelen işletme okulları arasında yer alan Insead ise her yıl 10 binin üzerinde yöneticiye eğitim veriyor. Biz de bu örneklerden yola çıkarak UYEM’i hayata geçiriyoruz. Dünyaca ünlü eğitim kurumları ve alanında uzman isimlerle yapacağımız işbirlikleriyle UYEM, Uludağ’da eğitim ve kongre turizmini de canlandıracak” dedi. Burkay, restorasyon çalışmalarını 2020 yılı sonunda tamamlamayı hedeflediklerini belirtti.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X