Uluslararası İstanbul Mutfak Günlerinde Bursa başarısı

Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAŞFED) tarafından organize edilen 13.Uluslararası İstanbul Gastronomi Festivali’ne liselerarası kategorisinde katılarak toplam 4 ödül alma başarısını gösteren Celal Sönmez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) öğrencileri O

Uluslararası İstanbul Mutfak Günlerinde Bursa başarısı
HABERİ PAYLAŞ

Ülkemizin turizm sektöründe çok önemli bir potansiyele sahip olduğunu ifade eden Gürhan Çokgezer, “Bursa, sanayi kenti olma özelliğinin yanı sıra önemli bir turizm kentidir. Meslek liselerimizin bu alanlarından mezun olan öğrencilerimiz de Bursa ve ülke turizmine önemli katkı sunmaktadır. Öğrencilerimiz, bu tip yarışmalara katılarak eğitim aldıkları alanlarında kendilerine geliştirmektedir. Elde ettikleri başarılardan dolayı öğrencilerimizi ve onları yetiştiren öğretmenlerimizi kutluyoruz” dedi.

Uluslararası yarışmanın Dünya Şefler Birliği’nin (WACS) belirlediği standartlar çerçevesinde gerçekleştirildiğini belirten Okul Müdürü Ercan Gümüş, İstanbul Mutfak Günlerine 4 öğrenci ile 4 kategoride katıldıklarını söyledi ve elde ettikleri başarılarından dolayı öğrencilerini kutladı. Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAŞFED) tarafından organize edilen 13.Uluslararası İstanbul Gastronomi Festivali’ne 400’ü yabancı olmak üzere yaklaşık 2 bin kişi katıldı. Celal Sönmez MTAL yarışmaya 4 öğrenci ile 4 kategoride katıldı. 

“Yılın En İyi Lisesi” ve “Ana Yemek Yarışması” kategorilerinde ikinci olma başarısı gösteren öğrenciler, “Makarna” ve “Balık” kategorilerinde ise “Merit” ödülüne layık görüldü. 

Yarışmaya Celal Sönmez MTAL’nin yanı sıra, Havva Aslanoba MTAL ve Muradiye MTAL katılarak çeşitli ödüller alma başarısı gösterdiler.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X