Uluslararası yolcu trafiği arttı

Uluslararası alanda seyahat eden yolcu trafiği, ocak-nisan döneminde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 4 artarak 332 milyon kişiye ulaştı.

Uluslararası yolcu trafiği arttı
HABERİ PAYLAŞ

Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü (UNWTO) verilerine göre, yılın dört aylık döneminde ziyaretçi trafiği Amerika’da yüzde 6, Avrupa, Asya, Asya Pasifik ve Orta Doğu bölgelerinde yüzde 4 ila 5 aralığında arttı.

Salgın hastalıklar, ekonomik ve siyasi sorunlarla uğraşan Afrika bölgesinde ise, söz konusu dönemde yabancı ziyaretçi sayısı ortalama yüzde 6 azaldı.

Bölgedeki daralma, Kuzey Afrika’da yüzde 7, Sahraaltı Afrika’da yüzde 5 oldu. Yabancı turist sayısında yüzde 6 büyüme gösteren Amerika’nın güney kesiminde yüzde 8, Karayipler’de yüzde 7 artış kaydedildi.

Asya ve Pasifik bölgesinde ortalama yüzde 4 olarak gerçekleşen büyüme, Okyanusya’da yüzde 8, kuzey ve doğu Asya’da yüzde 5, doğu Asya’da ise yüzde 3 oldu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X