Umurbey Rüştiyesi 150 yaşında

Umurbey Rüştiye’sinin kuruluşunun 150. yıldönümü ve Hacı Etem Ağa’yı Anma etkinlikleri coşkulu organizasyona ev sahipliği yaptı.

Umurbey Rüştiyesi 150 yaşında

CEMAL KIRGIZ

 

Gemlik Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği kuruluş yıldönümü ve anma etkinlikleri mehteran gösterisi ile renklendi. Abdullah Fehmi İlkokulu öğrencilerinin resim ve el işi sergisi açılışının yanı sıra, plaket töreni de etkinlikte yer aldı. Tören sonunda geleneksel pilav ayran dağıtımı gerçekleşti. 

Umurbey Abdullah Fehmi İlkokulu bahçesinde yapılan etkinlik, bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Okul Müdürü Hüseyin Kaftan, 150 yıl önce kurulan Rüştiye’den Türkiye’nin 3. Cumhurbaşkanı Celal Bayar başta olmak üzere, Gemlik’in ilk Türk kökenli Belediye Başkanı Ömer Çırgan, Belediye eski Başkanlarından Dr. Ziya Kaya, Mustafa Tayyar, General İbrahim Berken Paşa ve Dr. Niyazi Bayatlı gibi isimlerin çıktığını ifade etti. Belediye Başkanı Refik Yılmaz da ilçeye eğitim alanında yapılan hizmetleri anlattı.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X