Üniversite adaylarına Osmangazi’den destek

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, üniversite sınavına hazırlanan lise son sınıf öğrencilerine, içerisinde matematik ve geometri sorularının yer aldığı Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) Deneme Kitabı dağıttı.

Üniversite adaylarına Osmangazi’den destek

Osmangazi İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Metin Levent ile birlikte Şehit Komando Er Samet Saraç Anadolu Lisesi’nde öğrenim gören lise son sınıf öğrencileri ile bir araya gelen Başkan Dündar, Osmangazi Belediyesi olarak her sene lise son sınıf öğrencilerine üniversiteye hazırlık kitabı dağıttıklarını söyledi.

Başkan Dündar, “Osmangazi Belediyesi olarak eğitim alanında yapılan yatırımlara büyük önem veriyoruz. Bu kapsamda ilçemizde bulunan 250 okulun 200’üne çeşitli hizmetlerde bulunduk. Öğrencilerimizin daha iyi şartlarda eğitim görmeleri adına iki okul inşa ediyoruz. Hamitler Mahallesi’nde yapım çalışmaları devam eden Uluslararası Murad Hüdavendigar Mahallesi, Türkiye’nin tek çatı altında inşa edilmiş en büyük okulu olacak. Ayrıca, Mehmet Akif Mahallesi’nde 24 derslikli Osmangazi Belediyesi İlköğretim Okulu’nu da kısa sürede inşa edeceğiz” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X