Üniversite Rektörü açıkladı: 500 bin dolar bozdurana…

Van’da 500 bin avro ve dolar bozdurarak makbuzunu getiren vatandaşın adının Yüzüncü Yıl Üniversitesindeki (YYÜ) amfi tiyatroya verileceği bildirildi.

Üniversite Rektörü açıkladı: 500 bin dolar bozdurana…

YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, düzenlediği basın toplantısında, 15 Temmuz gecesinde emellerine ulaşamayan bazı güçlerin son dönemde Türkiye’nin ekonomisi üzerine oyun oynamaya başladığını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı sonrası başlatılan döviz bozdurma kampanyasına destek vermek istediklerini belirten Battal, üniversite senotusu ile görüşerek iki yönde destek kararı aldıklarını bildirdi. Battal, “Birincisi üniversitemizin idari ve akademik personelimizden 20 bin üzerinde avro veya dolar bozduran 5 arkadaşlarımıza yurt dışını destekleme imkanı sağlayacağız. Yurt dışına çıktığı zaman bizim Bilimsel Araştırma Projeleri fonumuzdan onları destekleyeceğiz. Diğerlerine de teşekkür belgesi vereceğiz. Teşekkür belgesi akademik seyirde farklı bir anlam ifade ediyor.” ifadesini kullandı.

Battal, 500 bin avro veya dolar bozdurarak, Türk lirasında kaldığını ispat edenlerin adının üniversitedeki amfi tiyatroya verileceğini bildirerek, “Bundan sonraki süreçte de daha güçlü desteklerimiz devam edecek. Ülkemiz üzerinde oynanan oyunları biz bozdukça hem ülkemiz güçlü konuma geliyor, hem de bizim üzerimizde oyun oynayanlar bundan sonraki oyunlarının tutmayacağını ve bizim ülkemizin, vatandaşlarımızın, milletimizin el ele vermek suretiyle güçlü bir şekilde geleceğe taşıdığını görecekler, görmeye de devam edecekler.” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X