<

Üniversitede taciz skandalı

İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde görevli S.A., üniversitenin genel sekreter yardımcısı Adnan Ecevit hakkında kendisine tacizde bulunduğu iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Üniversitede taciz skandalı
HABERİ PAYLAŞ

Gazete Vatan’dan Çağdaş Ulus’un haberine göre, İstanbul Ticaret Üniversitesinde kariyerplanlama merkezinde uzman yardımcısı olarak görev yapan S.A., üniversitede genel sekreter yardımcısı olarak görev yapan Adnan Ecevit hakkında savcılığa tacize uğradığı iddiasıyla şikayette bulundu. Şikayet dilekçesinde, Adnan Ecevit’in kendisine önce sözlü olarak ardından da mail yoluyla tacizde bulunduğunu iddia ederek, “Bir defasında odasına çağırıp bana ‘merhaba bebişim’ diye hitap etti. Bunu dil sürçmesi olarak düşünürken odasından ayrıldığım sırada bana ‘teşekkür ederim kuzum’ deyince sözlerinin taciz olduğunu anladım. Aynı gün mailime taciz mesajları da atınca bulunduğu konum nedeniyle bir çalışanı baskı altına alıp manevi değerlerimi rencide eden bu eylemin cezasız kalmaması için bu şikayeti yapıyorum” dedi. Mail yazışmalarını, kamera kayıtlarını ve diğer delillerin de iddiasını kanıtladığını belirten S.A., Adnan Ecevit’in ceza almasını istedi. Taciz iddiasıyla çalkalanan İstanbulTicaret Üniversitesi yönetimi ise konu ile ilgili inceleme başlattı. Taciz iddiasıyla gündeme gelen Adnan Ecevit’in ifadesini alan yönetimin önümüzdeki günlerde Ecevit ile ilgili kararını vermesi bekleniyor.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X