Üniversitede trafo patladı: 1 ölü 141 yaralı

Garissa Üniversitesi’ne iki hafta önce düzenlenen saldırıda 148 kişinin ölmesinin şokunu yaşayan Kenya’da bu kez de Nairobi Üniversitesi’nde terör korkusundan izdiham çıktı, 1 öğrenci öldü, 141 öğrenci yaralandı.

Üniversitede trafo patladı: 1 ölü 141 yaralı
HABERİ PAYLAŞ

Kenya’da Nairobi Üniversitesi’nde trafoda meydana gelen patlamaları terörist saldırı sanan öğrencilerin neden olduğu izdihamda ilk belirlemelere göre bir öğrenci öldü.

Nairobi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Peter Mbithi, trafoda sabaha karşı yaklaşık dört patlama meydana geldiğini, patlamaları terör saldırısı zanneden öğrencilerin yol açtığı izdihamda, üçüncü sınıf öğrencisi bir erkeğin yaşamını yitirdiğini, çoğu yurtların üst katlarından aşağı atlayan 141 öğrencinin yaralandığını söyledi.

Mbithi, yaralanan öğrencilerin tedavi altına alındığını sözlerine ekledi. 

Kenya’nın kuzeydoğusundaki Garissa Üniversitesi’ne ay başında Eş-Şebab örgütü militanları tarafından düzenlenen saldırıda çoğu öğrenci 148 kişi hayatını kaybetmişti. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X