Üniversitelerde sorunlar büyüyor

Eğitim Bir–Sen Bursa 2 No’lu Şube Başkanı İlyas Kaya, üniversitelerin yeni eğitim ve öğretim dönemine birçok sorunla girdiğini belirterek, “Çözümlenmesi gereken birçok problem var ancak sorunları çözmek yerine her geçen gün üzerine yenileri ekleniyor” ded

Üniversitelerde sorunlar büyüyor

Üniversite personelinin düşük maaşlarının devam ettiğini dile getiren İlyas Kaya, üniversitelerde çalışan personellerin üst öğrenimlerini bitirmelerine rağmen kurumların unvan sınavı açmamasından dolayı mağduriyet yaşamakta olduğunu söyledi. Güvenlik personelinin her konuda yalnız bırakıldığının altını çizen Kaya, yemek hizmetinin kalitesinin artması gerektiğini de kaydetti.

 

Uludağ Üniversitesi’nde var olan kreş ve anaokulu hizmetinin İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devredilmesini de eleştiren Kaya, “Okulumuzdaki mevcut yurtlar öğrencilerin ancak yüzde 10’nunu barındırabilmektedir. Bu durumda öğrenciler barınacak yer bulamamakta güvensiz ve uygun koşullarda olmayan ücreti yüksek yerlerde barınmaya mahkûm bırakılmaktadır. Öğrencisini kayıt ettirmek için gelen veliler hem kendileri hem de öğrencileri için barınacak yer bulamamakta, mağdur olmaktadır. Barınma hizmetlerinin artırılması gerekmektedir. Güvenli ve uygun ücretli yurt imkânları sağlanmalıdır” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X