UÜ yurtdışında ilk kez sınav yaptı

“3. Nesil Üniversite” vizyonuyla hareket eden ve uluslararasılaşmaya önem veren Uludağ Üniversitesi yönetimi, bu yıl ilk kez Bursa dışında 10 ülkede ve 12 merkezde Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı yapmaya başladı.

UÜ yurtdışında ilk kez sınav yaptı

Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Eray Alper ve Prof. Dr. Mehmet Yüce yönetiminde Uludağ Üniversitesi görevlilerince Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, Farsça ve Endonezce dillerinde yapılan sınavlar sonucunda yabancı öğrenciler ön lisans ve lisans programlarına kayıt hakkı kazanıyor.

Uludağ Üniversitesi, 2017-2018 dönemi için Bursa’nın yanı sıra Almanya, Azerbaycan, Endonezya, Makedonya, Yunanistan, Ruanda ve Van’da yabancı uyruklu öğrenci seçme sınavını başarıyla tamamladı. Sınavlar 20 Mayıs tarihinde de Ürdün, Nijerya ve Arnavutluk’ta yapılacak. Sınavlara, yabancı uyruklu veya orta öğrenimini yurt dışında tamamlamış Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı öğrenciler başvurabiliyor. Sınav sonrasında adaylar aldıkları puanlar ve tercihleri doğrultusunda Uludağ Üniversitesi’ne kayıt hakkı kazanıyor. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X