UÜ’ye 47 doktora öğrencisi bursu

Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK), Uludağ Üniversitesi’nde toplam 7 alanda araştırma yapacak 47 doktora öğrencisine burs verecek. 4 yıl sürecek olan burs miktarı ise başlangıçta 1550 TL olacak.

UÜ’ye 47 doktora öğrencisi bursu

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan UÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aslı Hockenberger, YÖK’ün başlattığı projeyi titizlikle incelediklerini ve uzun çalışmalar sonucunda toplam 47 doktora öğrencisi için burs almaya hak kazandıklarını söyledi. Desteklenecek alanların da Uludağ Üniversitesi’ne ayrı bir prestij katacağının altını çizen Rektör Yardımcısı Hockenberger; “Seçilecek doktora öğrencileri YÖK bursu ile üniversitemizde doktoraları sürecinde görev alarak araştırmalarına devam edebilecekler. Öğrenciler, 2017 yılı Bahar Dönemi itibariyle burslarını almaya başlayabilecekler. Toplam 4 yıl boyunca yılda 12 ayı kapsayacak şekilde burslarını alabilecekler. İlk etapta aylık burs miktarı 1550 TL olarak belirlendi. Her yıl enflasyon oranı miktarında arttırılacak. Başvuru koşulları hakkında 17 Şubat tarihinden itibaren üniversitemizin web sitesinden gerekli açıklamalar yapılacak” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X