Uyuşturucu ile topyekün mücadele

Gemlik Kaymakamı Cahit Işık, uyuşturucu ile mücadelede toplumsal destek çağrısında bulundu. Işık, uyuşturucu ile mücadeleye herkesin katkı koymasını istedi.

Uyuşturucu ile topyekün mücadele

CEMAL KIRGIZ

Girit ve Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği ile birlikte hazırlanan ‘Kültürünü Öğren Mirasına Sahip Çık’ Projesi tanıtım törenine katılan Gemlik Kaymakamı Cahit Işık, uyuşturucu ile savaş konusunda açıklamalarda bulundu. Kaymakam Cahit Işık, toplumsal yara olan uyuşturucunun kangrene dönüşmemesi için sadece kaymakamlık, belediye ve polisin değil, toplumun önde gelen tüm sivil toplum kuruluşlarının da katkı koymasını beklediklerini ifade etti.

TAVİZ YOK

Kaymakamlık, Gemlik Belediyesi, polis ve Kent Konseyi’nin uyuşturucu konusunda yaptığı bilgilendirme çalışmalarına ve yaptırım kararlarına da değinen Gemlik Kaymakamı Cahit Işık, sözde değil özde mücadele için herkesin elini taşın altına koymasını istedi. Kaymakam Işık, bir yandan uyuşturucu satıcıları ile mücadelede tavizsiz bir döneme girildiğini ifade ederek, diğer yandan 7’den 70’e her kesime ulaşılarak bu konuda bilinçlendirme projelerini desteklediklerini söyledi. 

PROJELERE DESTEK

Gemlik Kaymakamı Cahit Işık, “Uyuşturucu ile mücadele ve savaş adına ilçedeki tüm sivil toplum örgütlerinden destek bekliyorum. Gemlik’te uyuşturucunun kökünü kazımak için topyekûn mücadele etmemiz gerekiyor. Her türlü projeye destek vereceğimizi açıklarken, sizlerden gelecek projeleri de bekliyoruz. Bu konuda daha fazla çalışmamız gerek” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X