Uzman çavuşa şok saldırı!

PKK yandaşları, uzman çavuşu tartaklayıp aracını ateşe verdi.

Uzman çavuşa şok saldırı!

Şırnak’ta dün akşam korsan gösteri düzenleyen PKK’nın gençlik yapılanması Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) üyesi ve yüzleri maskeli bir grup, otomobiliyle yoldan geçen bir uzman çavuşu durdurarak tartakladı, aracını da ateşe verdi.

 

Suruç’taki bombalı saldırıyı protesto etmek isteyen PKK’nın gençlik yapılanması YDG-H’li ve yüzleri maskeli bir grup, dün akşam Cumhuriyet Caddesi’nde toplanıp gösteri yaptı. 40-50 kişiden oluşan grup, yolu barikatlarla trafiğe kapatarak, yoldan geçmek isteyen araçlardakilere kimlik kontrolü yaptı. Yoldan geçmek isteyen bir araç sürücüsü, YDG-H’li grubu farkedince aracı bırakarak kaçmasından şüphelenen grup üyeleri, aracın bir askere ait olduğunu fark etti. Yakaladıkları askeri tartaklayan gruptakiler, otomobilini de ateşe verdi. Bir anda alevler arasında kalan araca itfaiye ekipleri müdahale etti ancak otomobil kullanılmaz hale geldi.

 

Öte yandan, Cizre İlçesi’ndeki 172’nci Zırhlı Tugay Komutanlığı’na ait 2 kışlaya de el yapımı patlayıcı atılarak, uzun namlulu silahlarla kısa süreli ateş açıldı. Açılan ateşe nöbetçi askerlerin de karşılık vermesi üzerine silah seslerinin kesildiği belirtildi. 

 

GENELKURMAY BAŞKANLIĞI’NIN AÇIKLAMASI

 

Genelkurmay Başkanlığı tarafından, Şırnak merkez ve Cizre İlçesi’nde meydana gelen olaylarla ilgili yapılan açıklamada, “Yüzleri maskeli 8-10 kişilik bir grup tarafından, Şırnak / Merkez’de, bir Uzman Çavuş özel aracı ile intikal halinde iken durdurularak, darp edilmek suretiyle yaralanmış ve aracı yakılmıştır. Yüzleri maskeli bir grup tarafından, Şırnak/Cizre’de, Kara Kuvvetleri Komutanlığı 172’nci Zırhlı Tugay Komutanlığı Yardımcılığına ait iki kışlaya El Yapımı Patlayıcı atılmış ve uzun namlulu silahlarla kısa süreli ateş açılmış, açılan ateşe nöbetçiler tarafından derhal ateşle karşılık verilmiş ve açılan karşı ateşleri müteakip anılan grubun ateşleri kesilmiştir. Söz konusu olaylarda herhangi bir zayiat meydana gelmemiş, her iki nizamiyede maddi hasar oluşmuştur. Olayla ilgili olarak adli tahkikat başlatılmıştır” denildi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X