Vali adayına 3 cinayette azmettirici suçlaması

Arjantin Bakanlar Kurulu Başkanı ve Buenos Aires Eyalet Valiliği aday adayı Anibal Fernandez’in, 2008’de narkotik ticareti bağlantılı 3 kişinin öldürülmesi olayında azmettirici olduğu öne sürüldü.

Vali adayına 3 cinayette azmettirici suçlaması
HABERİ PAYLAŞ

Arjantin’de, Devlet Başkanı Cristina Fernandez Kirchner yönetiminin en önemli siyasi isimlerinden biri olarak gösterilen Bakanlar Kurulu Başkanı Anibal Fernandez’in, 3 cinayette azmettirici olduğu iddia edildi.

Yerel Buenos Aires Herald Gazetesi’nin internet sitesindeki habere göre, muhalif Clarin medya grubuna ait televizyon kanalında yayınlanan araştırmacı gazetecilik konulu “Periodismo Para Todos” adlı programda, Fernandez’e yönelik iddialara yer verildi.

Programda, Fernandez’in, 2008’de narkotik ticaretiyle bağlantısı bulunan Sebastian Forza, Leopoldo Bina ve Damian Ferron’un öldürülmesi olayında azmettirici olduğu öne sürüldü.

Fernandez, Cannel 13 televizyonunda, bu iddialar nedeniyle hem prodüksiyon ekibi hem de suçlamaları yönelten kişi hakkında dava açacağını bildirdi.

Hakkındaki suçlamaların “yüzde 100 yalan” olduğunu ifade eden Fernandez, seçimler öncesindeki bu operasyonun, rakipleri tarafından finanse edildiğini savundu.

VALİLİK İÇİN ADAY ADAYI

Seçimlerde Buenos Aires Eyalet Valiliği aday adayı olan Fernandez, 12 yıldır yürüttükleri Kirchnerist politikalara karşı bir operasyonun yürütüldüğünü söyledi. Arjantin’de, 25 Ekim’deki genel seçimler için 9 Ağustos’ta düzenlenecek ön seçimlerde, partilerin adayları belirlenecek.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X