Vali Canbolat Bursalılar’ı uyardı; Biraz gevşeme olduğunu gördüm…

Bursa Valisi Yakup Canbolat, yoğun bir salgın dönemi yaşandığına işaret ederek, “Ben biraz gevşeme olduğunu gördüm. Maske kullanımı konusunda sorunlar artmaya başladı. Ben vatandaşlarımızdan rica ediyorum, lütfen sosyal mesafeye, maskeye ve temizliğe itina ile uyalım ki bu hastalığı def edelim. Süreç halen bitmedi” dedi…

Vali Canbolat Bursalılar’ı uyardı; Biraz gevşeme olduğunu gördüm…

Melis ERKEK

Bursa Valisi Yakup Canbolat, yoğun bir salgın dönemi yaşandığına söyledi…

Sürecin hem Türkiye, hem Bursa olarak alınan tedbirlerle, uygulamalar ve tedavi yöntemleriyle başarılı bir şekilde yönetildiğini dile getiren Vali Canbolat, “Gelinen noktada Bursa’da yoğun bakım ve normal yatak açısından da şu an itibari ile sorun yaşamıyoruz. Ancak pandemi devam ediyor. Vatandaşlarımız bunu bilmesi gerekiyor” dedi.

“Etkin tedbirlerle vatandaşlarımızın son 2 aydır dikkatli davranmaları sonucunda bir dönem pik olan sayılar şu an normal yönetilebilir sayılara geldi” diyen Vali Yakup Canbolat, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu sayılara dikkat etmemiz lazım. 3 temel kural dediğimiz tedbirleri ihlal etmemek gerekiyor. Ben biraz gevşeme olduğunu gördüm. Maske kullanımı konusunda sorunlar artmaya başladı. Ben vatandaşlarımızdan rica ediyorum, lütfen sosyal mesafeye, maskeye ve temizliğe itina ile uyalım ki bu hastalığı def edelim. Süreç halen bitmedi. Dünyada üçüncü dalga yaşanıyor. Bu süreci iyi takip etmemiz gerekiyor. Bu sağlık çalışanlarımızın fedakarca çalıştığını herkes biliyor. Biz buradan sağlık çalışanlarımıza da buradan şükranlarımızı sunuyoruz. Onlara katkı, sağlamak yükünü azaltmak anlamında Bursalı hemşehrilerimizin koyulan kurallara uymalarını istirham ediyorum” ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X