Vali Karaloğlu’ndan cemevine ziyaret!

Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Kestel’de 2006 yılında hizmete giren dernek ve cemevini ziyaret edip Alevi Dedesi’ Kazım Asma, Dernek Başkanı Hüseyin Sığıç ve çok sayıda Alevi vatandaşıyla sohbet etti.

Vali Karaloğlu’ndan cemevine ziyaret!
HABERİ PAYLAŞ

Ziyarette konuşan Vali Münir Karaloğlu: ” Aynı Allah’a ve aynı Peygambere inanan insanlar olarak, toplumda karşılıklı var olan bu bilgi eksikliğini, cehaleti gidermeli ve daha sağlam temeller üzerine kardeşliğimizi perçinlemeliyiz. İnsan bilmediği konuya ön yargıyla yaklaşır. Her nokta da paylaşımımızı artırmalıyız. Büyük şehirlerde, bilinmezlere terk edilmiş gençliğimiz olmasın. Kültüründen, dininden bihaber gençleri, kent girdaplarında kaybetmeyelim. Bu gibi derli ve toplu mekanlar bu yüzden bizim için çok özel ve buraların varlığını önemsiyoruz.” dedi.

Dernek Başkanı Hüseyin Sığıç, Vali Karaloğlu’ndan, ‘Alevi Gençliğine’ yönelik yaptıkları etkinlikler için destek sözü aldı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X