Vali’den yol incelemesi

Vali Münir Karaloğlu, Dağ ilçelerini Bursa’ya bağlayacak yolun Misi Köprülü Kavşağı bölümünde incelemelerde bulunarak, müteahhit firmadan bilgi aldı.

Vali’den yol incelemesi

Vali Karaloğlu’na, Karayolları 14. Bölge Müdür Yardımcısı Bekir Koç, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ve müteahhit firma yetkilileri eşlik etti.

 

Heyelan konusunda ciddi sıkıntıları olan bölgenin bölünmüş yol ile geçileceğini belirten Karaloğlu, şu bilgileri verdi:

 ‘Misi’ye de giriş çıkışta çok ciddi bir sıkıntımız vardı. Yolu duble yol yaparken, Misi’ye girişi kolaylaştıracak köprülü kavşağın ihalesi de yapıldı. Yaklaşık 82 milyon TL’lik bir ihale. Ama gördüğünüz gibi çok ciddi bir heyelan bölgesi var. Heyelan ıslah çalışmaları şu an devam ediyor. Yoğun bir trafik altında bu çalışmalar yapılıyor. Zor bir iş, ama arkadaşlar yoğun bir gayret ile çalışıyorlar. İnşaallah en kısa zamanda köprülü kavşağın bağlantı kolları da bitirildiğinde Misi’ye giriş çıkış daha kolay, daha konforlu bir hale gelmiş olacak. Hemen köprülü kavşağın yanındaki araziyi de Nilüfer Belediyesi otoparka dönüştürüyor. Artık köye gelen vatandaşlarımız aracını otoparka bırakacak 150 metrelik bir yürüyüş ile tarihi dokunun içerisine girmiş olacak.’

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X