Valilik’ten örnek proje

Valilik, engelli, yaşlı ve bakıma muhtaç ailelerin yaşam koşullarını iyileştirmek amacıyla Dostluk Kapısı Projesi’ni başlattı.

Valilik’ten örnek proje

Evde bakım hizmetlerinin gelişmiş bir modeli olarak değerlendirilen Dostluk Kapısı, engelli ve engelli ailelerine maddi destek vermenin ötesine geçiyor. Proje, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından destekleniyor. Projeyi tanıtan Vali Münir Karaloğlu,  Dostluk Kapısı’yla Allah sabır versin demenin ötesine geçtiklerini ifade etti.

TÜRKİYE’DE BİR İLK

Valilik AB Proje ve Dış İlişkiler Koordinasyon Merkezi tarafından uygulanan proje. Türkiye’de bir ilk özelliği taşıyor. Projeyle ilk etapta Bursa’nın 6 ilçesinde 7 bin 419 kişiye birebir eğitimler verilecek. 18 ay devam edecek projeyle, bakıma muhtaç ve engelli ailelerine, uzman eğitmenler ve rehber kitaplarla, fiziksel, psikolojik, sağlık ve ekonomik durumlarını iyileştirmek amaçlanıyor. Dostluk Kapısı’yla 14 bin 134 engelli ve engelli ailesine ulaşmak hedefleniyor.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X