Van’da bazı alanlar ‘özel güvenlik bölgesi’ ilan edildi

Van Valiliği, Başkale ve Çatak ilçelerinde bazı alanların, 28 Eylül-12 Ekim tarihlerinde “özel güvenlik bölgesi” ilan edildiğini bildirdi.

Van’da bazı alanlar ‘özel güvenlik bölgesi’ ilan edildi

Başkale ve Çatak ilçelerinde bazı alanlar, 15 gün süreyle “özel güvenlik bölgesi” ilan edildi.

Valilikten yapılan açıklamada, vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının sürdürülmesi, devletin ve milletin her türlü terörist tehdit ve saldırıdan korunması amacıyla ilgili mevzuat çerçevesinde önlem alındığı belirtildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“İlimiz Başkale ilçesinin Tahıl Mahallesi’nin kuzeybatı ile Çatak ilçesinin Andiçen Mahallesi’nin kuzeyi ve Büyükağaç Mahallesi’nin batı kesimleri bölgelerinde milli güvenlik, kamu düzeni ve kamu esenliğinin sağlanması, suç işlenmesinin önlenmesi ve başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması amacıyla İl İdaresi Kanunu ile Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu’nun ilgili maddelerine istinaden özel güvenlik bölgesi ilan kararı alınmıştır. Vatandaşların adı geçen bölgelerdeki yasa dışı unsurlardan ve bunlara yönelik alınacak tedbirlerden zarar görmemeleri için 28 Eylül- 12 Ekim tarihlerinde 15 gün süreyle ‘özel güvenlik bölgesi’ ilan edilmiştir.”

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X