Varını yoğunu tiyatroya yatırdı

Şevket Çoruh, 7 klasik otomobilini ve 3 evini satıp üzerine de 7 milyon TL kredi çekerek kurduğu kendi tiyatrosu ‘Baba Sahne’yi büyük bir gururla açtı.

Varını yoğunu tiyatroya yatırdı
HABERİ PAYLAŞ

Ünlü oyuncu Şevket Çoruh, kendi tiyatrosunda perde açma hayalini büyük bir bedel ödeyerek gerçekleştirdi. Tüm mal varlığını satıp üzerine de banka kredisi çekerek toplam 17 milyon TL’ye mal ettiği ‘Baba Sahne’ adlı tiyatrosunu önceki akşam İstanbul’da açan Çoruh’u, gurur gecesinde ünlü dostları da yalnız bırakmadı. Çoruh, tiyatrosuna neden ‘Baba Sahne’ adını verdiğini; ‘Kendimizi yetim hissetmemek için…’ sözleriyle açıkladı.

DÜMBÜLLÜ’NÜN FESİ ÇORUH’A

Açılışa katılan Şevket Çoruh’un tiyatro hocası Müjdat Gezen, İsmail Dümbüllü’nün kendisinde bulunan tuluat fesini fedakar oyuncuya devretti. Duygu dolu anlara sahne olan devir teslimde Çoruh’la gurur duyduğunu söyleyen Gezen, ‘Keşke beni örnek almasaydı. Ben ona dediğimi yap, yaptığımı yapma dedim. Ama o yaptı. Bu çok zahmetli bir iş. 6 ay çalışıp 12 ay maaş ödeyecek. Onun yaptığı kahramanlık’ dedi. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X