Vekil olarak ilk imzasını attı

CHP Bursa milletvekili Dr. Ceyhun İrgil, vekil olarak ilk imzasını Gezi Direnişi için attı. İrgil TBMM’de yemin ettikten hemen sonra, Gezi olaylarında halkı kin ve düşmanlığa sevk ettiği iddiaları ile dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında Meclis

Vekil olarak ilk imzasını attı

Seçim döneminde Gezi direnişi sırasında yaşananların ve ölümlerin hesabını soracağı sözünü verdiğini, şimdi milletvekili olarak bu sözü yerine getirdiğini söyleyen İrgil, twitter hesabından da “Ruhunuz şad olsun çocuklar. Sizi seven ve unutmayan abileriniz meclis nöbetinde” diye yazdı.

Söz konusu Meclis soruşturma önergesinde şu ifadeler yer aldı:

“23 Mayıs 2013 tarihinden itibaren orantısız polis şiddetiyle başlayan ve tüm Türkiye’ye yayılan, sonrasında dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamaları ile daha da alevlenerek büyüyen ve polis şiddetinin, kutuplaşmanın arttığı, birçok vatandaşımızın ölümü, binlerce vatandaşımızın yaralanması sonucunu doğuran Gezi olaylarında halkı kin ve düşmanlığa sevkettiği, görevini kötüye kullandığı gibi bir dizi suç işlediği iddiaları ile dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında bir Meclis Soruşturması açılmasını arz ederim.”

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X