Venezuela, Kolombiya’da sınır kapattı

Venezuela, Kolombiya sınırındaki ana sınır kapısını kapattı.

Venezuela, Kolombiya’da sınır kapattı
HABERİ PAYLAŞ

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, kaçakçılıkla mücadele operasyonları kapsamında Kolombiya sınırındaki en büyük sınır kapısının kapatılması emrini verdi.

Ülkedeki Kolombiyalıları kaçakçılıkla suçlayan Maduro, ülkenin en büyük eyaleti Zulia’da bulunan ana geçiş noktasının kapatılacağını açıkladı.

İki ülke sınırları içinde de yaşayan ve uluslararası sınırları tanımayan Wayuu kabilesine mensup yüz binlerce yerlinin Maduro’nun bu son kararına karşı çıkması bekleniyor.

Son iki haftada sınırdaki 6 geçişi kapatan Maduro yönetimi, Venezuela’nın batısında suç oranı ve kaçakçılığın artması nedeniyle suçladığı bin kadar kaçak Kolombiyalıyı sınır dışı etmişti. Venezuela’da yaşayan 12 bin Kolombiyalı da hükümetin baskısından korkarak kendi istekleriyle ülkelerine geri dönmüştü. Bu kadar çok sayıda kişinin ülkeye giriş yapması üzerine Kolombiya hükümeti, sayının daha da artması durumunda insani bir krizin yaşanabileceğini duyurmuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X