Viranşehir’de Ankara’daki Terör Saldırısına Tepki

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde Ankara’daki terör saldırısı protesto edildi. Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde DHP, DBP, Tüm Bel Sen, SES, Eği…

Viranşehir’de Ankara’daki Terör Saldırısına Tepki

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde Ankara’daki terör saldırısı protesto edildi. Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde DHP, DBP, Tüm Bel Sen, SES, Eğitim Sen ve Barış anneleri öncülüğünde yapılan eylemde teröre tepki yağıdı. Karacadağ caddesinde başlayan eylemde, teröre tepki gösteren ve kınayan’ parkartlar açıldı. Savaş, IŞİD ve hükumete tepki sloganları atan grup, Eski Urfa Caddesi’nde bulunan Maliye Parkı’nda, saygı duruşu yapıldı. Yapılan saygı duruşunun ardından açıklama yapan Tüm Bel Sen Urfa Şube Başkanı Nurettin Çetin, Ankara’daki terör saldırısını kınadıklarını söyledi. Açıklamanın arından ise 5 dakikalık oturma eylemi yapıldı. Alandakilere, Ankara’da yaşamlarını yitirenler için Viranşehir Eğitim Sen binasında iki gün boyunca taziye kabul edileceği duyuruldu. Öte yandan Viranşehir Belediye personelleri sabah saatlerinde bir yürüyüş ile Ankara’daki terör saldırısını protesto etti. Eyleme Viranşehir Belediye Eş Başkanları Emrullah Cin ve Filiz Yılmaz da katıldı. Viranşehir Belediyesi, HDP ve DBP ilçe binalarına siyah bezler asıldı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X