Volvo XC90’dan farklı sürüş modu

Şehirde akıcı, arazide keyifli ve otobanda konforlu bir sürüş karakteri sağlayan yeni şasisi ile dikkat çeken Volvo lüks SUV’u XC90’da sürücüler farklı sürüş modları seçebiliyor.

Volvo XC90’dan farklı sürüş modu

Volvo Cars Ar-Ge Kıdemli Başkan Yardımcısı Dr. Peter Mertens, “XC90, her koşulda her zorluğun üstesinden gelecek, güçlü ve zahmetsiz bir sürüş sağlayacak şekilde tasarlandı. Eşsiz bir kontrol hissi, geniş bir iç hacim ve daha ufak ve alçak bir otomobilin çevikliği ve akıcı sürüşünü bir arada hissediyorsunuz. Yeni şasi ve güç ile temiz emisyonun rakipsiz birleşimine sahip Drive-E motor sürüş keyfi sağlıyor” dedi. 

XC90 sürücüsünün, otomobilin rahat ve kendinden emin hissine ekstra destek sağlamak için ‘Dört Köşeli Aktif Havalı Süspansiyonu’ kullanabildiğini belirten Mertens, şunları kaydetti: ”Bu sistem, yayları değiştiren bir havalı süspansiyon sistemi ve Four-C adı verilen ve geleneksel şok emicileri değiştiren elektronik bir amortisör sisteminden meydana geliyor.Elektronik olarak kontrol edilen havalı süspansiyon sistemi sürücünün tercihine, yol ve hava koşullarına göre ayarlanabilen beş sürüş modundan oluşuyor. Comfort, Eco, Dynamic ve Off-Road modlarının dışında kişisel sürüş tarzınıza göre ayarlanabilen bir de Individual mod bulunuyor. Sürüş modu kontrolü, şık bir şekilde tasarlanmış, elmas kesimi bir silindir tekerlek şeklinde ön iki koltuk arasında yer alıyor. Seçilen mod, ortadaki ekranda belirgin bir biçimde gözüküyor.”

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X