WhatsApp’tan koronavirüs adımı

Facebook’un bünyesinde bulunan mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcılarının koronavirüs (Kovid-19) hakkında bilgiye ulaşmalarına imkan sağlayan sayfasını yayına aldı.

WhatsApp’tan koronavirüs adımı
HABERİ PAYLAŞ

İlk olarak Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan bugün 100’ün üzerinde ülkede görülen koronavirüs salgını nedeniyle WhatsApp yeni bir adım attı.

TechCrunch’ta yer alan habere göre, Facebook’un bünyesinde bulunan WhatsApp kullanıcılarının koronavirüs (Kovid-19) hakkında bilgiye ulaşmalarına imkan sağlayan sayfasını yayına aldı.

WhatsApp’tan konu ile ilgili yapılan açıklamada bu sayfada yer alan bilgilerin Dünya Sağlık Örgütü, UNICEF ve UNDP’den edinildiği bilgisinin altı çizildi.

Dün WhatsApp’ı bünyesinde bulunduran Facebook, koronavirüs salgını ile ilgili sahte ve yanıltıcı paylaşımlar ile mücadele etmek için yeni bir güncelleme yapacağını duyurmuştu.

Bu konuda mesai harcayan tek şirket Facebook değil. Geçtiğimiz günlerde ABD merkezli teknoloji şirketi Microsoft, vaka ve ölüm sayılarını gösteren interaktif bir bölüm ile beraber virüs ile ilgili haberlerin de yer aldığı koronavirüs odaklı bir internet sitesi oluşturmuştu.

Benzer bir proje üzerinde çalışan Google’ın da önümüzdeki günlerde kendi koronavirüs bilgi platformunu kullanıma sunması bekleniyor.

NTV

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X