Yaban hayatına meyve fidanları ile destek

Bursa’da “Yaban Hayvanlarının Doğal Ortamlarında Desteklenmesi Eylem Planı” kapsamında Mustafakemalpaşa ve Büyükorhan ilçelerinde fidan dikildi.

Yaban hayatına meyve fidanları ile destek
HABERİ PAYLAŞ

Doğa Koruma Milli Parklar Bursa Şube Müdürlüğü koordinasyonunda Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı, Orman İşletme Müdürlüğü, Mustafakemalpaşa Avcılar ve Atıcılar Kulübü Derneği ve Orhaneli Avcılar ve Atıcılar Kulübü üyeleri, Büyükorhan Meslek Yüksekokulun’a bağlı Avcılık ve Yaban Hayatı Bölümü öğretmen ve öğrencileri ile birlikte bin 680 adet yabani elma fidanı dikti.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı 2. Bölge Müdürü Mustafa Bulut, “Doğada bulunan yaban hayvanlarını önemsiyor, ülkemizin biyo çeşitliliğinin korunarak gelecek nesillere aktarılması için sürekli projeler üretiyoruz.

Bu projelerimizden biri olan yaban hayatının kendi doğal ortamında besinini temin edebilmesi gayesiyle meyve fidanlarını toprakla buluşturuyoruz. Böyle güzel bir projede yerel dinamiklerimizin desteğini de alarak çalışmalarımızı yürütüyoruz” dedi. 

Ayrıca eylem planı kapsamında doğada aç kalan yaban hayvanlarının yerleşim yerlerine yaklaşması önleniyor. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X