Yan etki kabusu! Koronavirüs aşısı olduktan sonra bu hale geldi

ABD’nin Virgina eyaletinde Johnson&Johnson’ın koronavirüse karşı geliştirdiği tek dozluk aşısını olan Richard Terrell’in yaşadığı yan etki nedeniyle vücudunun büyük bir bölümünde kızarıklık ve ağrılı döküntüler meydana geldi.

Yan etki kabusu! Koronavirüs aşısı olduktan sonra bu hale geldi

Koronavirüs (Kovid-19) kabusu sürerken, milyonlarca insan umudu aşılara bağladı.

Johnson&Johnson’ın virüse karşı geliştirdiği tek dozluk aşıda ise yan etki gözlemlendi. ABD’nin Virginia eyaletinde yaşayan 74 yaşındaki Richard Terrell, Johnson&Johsnon’ın koronavirüs aşısını olduktan 4 gün sonra, vücudunun büyük bir kısmında kızarıklık ve derisinde ağrılı döküntüler meydana geldiğini ifade etti.

“CİDDİ BİR CİLT HASTALIĞI YAŞADIM”

Yan etki kabusu Koronavirüs aşısı olduktan sonra bu hale geldi

Olay ile ilgili yerel medyaya konuşan ve derisinde kızarıklık, ağrılı döküntüler oluşan Terrell, “Aşı olduktan sonra birkaç gün içinde koltuk altımda rahatsızlık hissetmeye başladım. Şiddetli bir kaşıntı başladı. Daha sonra tüm vücuduma yayıldı. Ciddi bir cilt hastalığı yaşadım” dedi.

YAŞADIĞI YAN ETKİLERE RAĞMEN “AŞI OLUN” ÇAĞRISI

Yaşadığı yan etki nedeniyle VCU Medical Center North Hastanesi’nde tedavi altına alınan Terrell’ın 5 günden sonra iyileşerek, hastaneden taburcu edildiği bildirildi. Aşı sonrası yaşadığı kabusa rağmen aşı olmanın gerekliliğine dikkat çeken Terrel,” Aşı olduğumdan dolayı bir pişmanlık duymadım. Herkesi aşıyı olmaya davet ediyorum” dedi.

DHA

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X