Yapılandırma ödemelerinde son gün 2 Ekim

7020 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun kapsamında yapılandırılan borçların 2. taksit ödeme dönemi devam ediyor.

Yapılandırma ödemelerinde son gün 2 Ekim

 Bursa Vergi Dairesi Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, ‘’Mükelleflerimizin 7020 Sayılı Kanunun getirdiği imkânlardan yararlanmaya devam edebilmeleri için ilk iki taksitin süresinde ödenmesi ve bu kapsamda yapılandırılan borçların 2.taksit ödemelerini en geç 2 Ekim 2017 Pazartesi akşamına kadar yapılması gerekmektedir. Ayrıca 6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun kapsamında yapılandırılan borçların, 2017 yılının mayıs ayından eylül ayına ertelenen 4. taksitinin ödemelerini en geç 2 Ekim 2017 Pazartesi akşamına kadar yapılması gerekmektedir” denildi. 

Bursa Vergi Dairesi Başkanı Nuri Karakaş da, konuyla ilgili açıklamasında, mükelleflerin taksit ödemelerinin Ataevler, İhsaniye, Setbaşı Ek Hizmet Binalarında bulunan Tahsilat Şubeleri’nden, İlçe Vergi Daireleri veznelerinden yapılabileceği gibi ayrıca www.gib.gov.tr internet sayfasından, GİB Mobil uygulamasından (IOS ve Android) ve anlaşmalı bankalardan da yapabileceklerini belirterek, muhtemel yoğunluk sorunları ile karşılaşmamak için ödeme işlemlerinin son güne bırakılmamasını temenni etti.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X