Yapılandırmada taksit uyarısı

Borç yapılandırmasından faydalanmaya devam edilmesi için ilk iki taksitin mayıs ayı sonuna kadar ödenmesi gerektiğini belirten Nuri Karakaş, mükelleflere son günleri beklememeleri tavsiyesinde de bulundu.

Yapılandırmada taksit uyarısı
HABERİ PAYLAŞ

ASLIHAN AYDIN

Bursa Vergi Dairesi Başkanı Nuri Karakaş, yeniden yapılandırma kanunundan yararlanan vatandaşlara taksit uyarısı yaptı.

Karakaş, Setbaşı Hizmet Binası’nda gerçekleştirilen toplantıda, yapılandırılan vergi borçlarının ödemeleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. 6736 sayılı kanun ile vergi borçlarını yapılandıran vatandaşlara taksit veya peşin olarak ödeme imkanı verildiğini hatırlatan Karakaş, “Bazı vatandaşlarımızın geçtiğimiz kasım ayında ödemelerini yapmamaları nedeniyle kanundan yararlanma hakları sona ermiş, ancak eklenen geçici madde ile kendilerine son bir şans verilmiştir. Yapılandırmasını ihlal eden borçlular, ödemeleri gereken taksit tutarını mayıs sonuna kadar ödeyebilecekler” dedi.

SON TARİH 31 MAYIS

Yapılandırmadan yararlanmaya devam edilmesi için mükelleflerin söz konusu ödemeyi yapmalarının şart olduğunun altını çizen Karakaş, “Kanun kapsamında ilk taksitlerini kasım ayında ödeyen mükelleflerimizin ikinci taksit ödemelerini, ilk taksitlerini süresinde ödemeyenlerin ise ilk taksitle birlikte ikinci taksitlerini 31 Mayıs tarihi bitimine kadar ödemedikleri takdirde kanundan yararlanma hakkını kaybedeceklerdir” diye konuştu. 

SON GÜNE BIRAKMAYIN

Bursa’da borçlu olan vergi mükelleflerinin 3’te 2’sinin kanundan yararlanarak borcunu yapılandırdığını anımsatan Karakaş, taksitlerin de ödemesinin beklendiğini söyledi. Son dönemde yapılan çalışmalarla tahsilat merkezlerini daha aktif hale getirdiklerinin altını çizen Karakaş, “Ödeme noktasında yaşanan sıkışıklıkların olmaması adına pratik bir yol izleyebiliyoruz. Ancak yine de vatandaşlarımızın ödemelerini son bir iki güne bırakmamalarını tavsiye ediyoruz” dedi. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X