‘Yarın akşam inşallah bu millet kendi bayramını yapacak’

Cumhurbaşkanı Erdoğan,”Yarın akşam inşallah bu millet kendi bayramını yapacak. Bazıları şöyle diyor, ‘evet’ diyen de ‘hayır’ diyen de, kardeşim ‘hayır’ diyeni anlayışla karşılarım ama evetle hayırı aynı kefeye koyamam.” dedi.

‘Yarın akşam inşallah bu millet kendi bayramını yapacak’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tuzla Buluşması’nda halka hitap etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kandil ‘hayır’ diyorsa, bölücü başının olduğu İmralı ‘hayır’ diyorsa, Pensilvanya’daki şarlatan ‘hayır’ diyorsa demek istikametimiz doğru değil mi? Yarın bir de sandıktan Allah’ın izniyle evetler patladığı zaman ne olacağını düşünün.” dedi.

Erdoğan, “Yarın akşam inşallah bu millet kendi bayramını yapacak. Bazıları şöyle diyor, ‘evet’ diyen de ‘hayır’ diyen de, kardeşim ‘hayır’ diyeni anlayışla karşılarım ama evetle hayırı aynı kefeye koyamam, aynı kefede, aynı torbada nasıl durur, olur mu böyle bir şey? Anlayışla karşılarız o ayrı mesele. Niye? Demokrasi bu. Ama eğer hepsini aynı yerde tartacak olursak neden bu kadar mücadele veriyoruz ki? Değil mi?” diye konuştu.

“Neye hayır dediklerini bilmedikleri için de sürekli saçmalıyorlar”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Anayasa değişikliği milletimize hem kendisinin hem çocuklarının geleceği için çok önemli bir yönetim sistemi teklif ediyor. Buna karşı çıkanlar dikkat ediniz, kendileri hiçbir teklif getirmiyor, sadece ‘olmasın, yapılmasın, değişmesin’ diyorlar. Siz bu kafayı çok iyi tanırsınız. Bunların ülkenin ve milletin hayrına dikilmiş bir tek ağaçları, üst üste konulmuş iki tuğlaları yoktur. Her şeye karşı çıkmayı, her şeye şimdi olduğu gibi ‘hayır’ demeyi siyaset sanıyorlar. Neye hayır dediklerini bilmedikleri için de sürekli saçmalıyorlar.” ifadelerini kullandı.

“Biz ‘düşmana korku, dosta muhabbet’ erleriyiz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “‘Erdoğan’ı öldürün’ diyor. İsviçre Parlamentosu.Demek onlara dahi bu korkuyu vermişiz. Çünkü biz ‘düşmana korku, dosta muhabbet’ erleriyiz. Bizim farkımız bu.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Biz kendi geleceğimiz için bir karar vermenin çabası içinde iken, bakıyoruz ki kimi Avrupa ülkeleri 16 Nisan’dan sonra geçeceğimiz yeni yönetim sistemine karşı alenen kampanya yürütüyorlar. Size ne ya, size ne? Yani Avrupa’nın milletvekillerine ne? Parlamentosunun önünde Erdoğan’ın resmi, şakağına silah dayatılmış. ‘Erdoğan’ı öldürün’ diyor. Nerede bu? İsviçre Parlamentosu. Allah’ıma hamd olsun. Demek onlara dahi bu korkuyu vermişiz. Çünkü biz ‘düşmana korku, dosta muhabbet’ erleriyiz. Bizim farkımız bu.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kartal’da halka hitap etti.

“Siyasi uzantılarını iktidara taşımak için nasıl çırpındığını unutmadık”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 7 Haziran sonrasıyla ilgili, “Ana muhalefetin, bölücü terör örgütünün siyasi uzantılarını iktidara taşımak için nasıl çırpındığını unutmadık. Terör örgütlerinin meydanı boş bulduklarını düşünerek tüm güçleriyle ülkemizin üzerine nasıl saldırdıklarını unutmadık. Yatırımcıların nasıl tereddüde düştüklerini unutmadık. 15 Temmuz darbe girişimi de bu fotoğrafın bir parçasıdır. Bütün gerçekler ortadayken hiçbir şey olmamış gibi yolumuza devam etmemiz mümkün değildi. Hani birileri ‘Şimdi böyle bir değişikliğin ne gereği vardı?’ diyorlar ya, asıl şimdi bu reformun tam zamanıdır.” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X