Yasak aşk nedeniyle komşusunu öldürmüştü! Müebbet alınca mahkemede söylediğiyle şaşırttı

Antalya’da 2 yıl önce eşiyle ilişkisi olduğunu düşündüğü komşusunu sokak ortasında tabancayla vurarak öldüren sanığın duruşmasına devam edildi. Merhumun yakınları sanığın en ağır şekilde cezalandırılmasını isterken, sanığa ömür boyu hapis cezası verildi. Sanığın cezayı duyduktan sonra mahkeme başkanına teşekkür etmesi ise şaşırttı.

Yasak aşk nedeniyle komşusunu öldürmüştü! Müebbet alınca mahkemede söylediğiyle şaşırttı

6 Ekim 2019 tarihinde, eşiyle ilişkisi olduğunu iddia ettiği komşusu Bayram Kır’ı (38) sokak ortasında tabancayla vurarak öldüren Celil Dumanlı’nın (52) yargılanmasına devam edildi. Antalya 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya sanık Dumanlı, tutuklu bulunduğu cezaevinden SEGBİS aracılığıyla katılırken, Bayram Kır’ın ailesi ve taraf avukatları salonda hazır bulundu.

“HİÇBİR İNDİRİM YAPILMASIN”

Duruşma savcısı bir önceki duruşmada verdiği ‘ömür boyu hapis’ istemli mütalaasını tekrar ederken, maktul yakınları ise sanığın en ağır şekilde cezalandırılmasını talep etti. Öldürülen Bayram Kır’ın avukatı Rıdvan Yıldız ise sanığın ‘kasten öldürme’ suçundan cezalandırılmasını, hiçbir indirim yapılmamasını istedi.

ÖMÜR BOYU HAPİS CEZASI

Sanık Celil Dumanlı olay anında Bayram Kır ile konuşmak istediğini, kaçmaya başlayınca ateş ettiğini söyledi. Dumanlı, maktulün eşi ile ilişkisi olduğunu düşündüğünü, bunu ispat edemediğini belirtti. Mahkeme heyeti Celil Dumanlı’yı Bayram Kır’ı ‘kasten öldürme’ suçundan ömür boyu hapis cezasına çarptırdı. Dumanlı’nın olayda kullandığı ruhsatsız silah için ise 2 yıl hapis cezası verildi. Mahkeme, sanığa indirim uygulamadı.

Mahkeme başkanı sanığa aldığı cezayı tebliğ ettikten sonra davanın bittiğini söyledi. Bunun üzerine sanık Dumanlı, mahkeme başkanına teşekkür etti.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X