Yaşlanmaya vaktim yok

Kalite ve Başarı Sempozyumu’na katılmak için Bursa’ya gelen 88 yaşındaki Haldun Dormen, ‘Ruhun yaşı yok. Yaşlandığımı hissetmiyorum ki. Olduğum yaşın farkında değilim’ dedi.

Yaşlanmaya vaktim yok

Fırat Toraman

Duayen sanatçı Haldun Dormen, meslektaşı Göksel Kortay’la katıldığı Almira Otel’deki sempozyumda Olay Çekirge’ye de konuştu. Genç meslektaşlarına öğütler veren Dormen, ‘Gençler, birincisi genel kültürlerini geliştirsinler ikincisi de artık ben yoruldum demekten vazgeçsinler. Mesela ben seviyorum hareketli olmayı. En büyük kâbusum ‘bugün ne yapacağım?’ diye düşünmek olurdu. Yorulma kabiliyetim yok, yaşlanmaya da vakit bulamıyorum’ dedi.

SAHNEDE TÜRKÇEYİ KATLETMESİNLER

88 yaşında ve durmadan çalışan bir sanatçı olarak gençlerin yorgunluktan şikayet etmesine şaşıran Dormen’in yanı sıra  Göksel Kortay da oyuncuların Türkçeyi yanlış kullanmasından şikayetçi. Tiyatronun diğer yarısının dil anlamına geldiğini ifade eden Kortay, ‘Oyuncularda Türkçe eksikliği var. Çoğu genç apar topar konuşuyor. Bizim yapacağımız iş yazarın eserlerini anlaşılır bir şekilde aktarmaktır. Eğer biz onu anlaşılabilir kılamıyorsak işin hiç anlamı kalmaz’ dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X