Yavru köpekleri o halde görünce gözyaşlarına boğuldu

Uludağ’da 18 yıldır sahipsiz hayvanları besleyen hayvansever, beslediği köpek yavrularının birbirine sarılarak öldüğünü görünce gözyaşlarına hakim olamadı.

Yavru köpekleri o halde görünce gözyaşlarına boğuldu

Bursalı hayvansever Şahin Gençal, 18 yıldır Uludağ’daki sahipsiz hayvanları elleriyle besliyor. Haftada iki gün yüzlerce tavuk etini Uludağ’daki sahipsiz hayvanlara götüren Gençal, sadece onları beslemekle yetinmiyor. Sokak hayvanlarının hasta olanlarını da takip edip yanında taşıdığı ecza dolabıyla onları tedavi ediyor. Uyuz olan köpeklere aşısını yapan Gençal, başka bir rahatsızlığı olan hayvanları da tedavi ediyor. 

Yeni doğmuş yavru köpekleri de ölmesinler diye takip eden Gençal, Uludağ’da 3 aydır takip ettiği yavru köpeklerin 3 tanesinin en son yemek vermeye gittiğinde karların altında birbirine sarılarak öldüğünü görünce duygu dolu anlar yaşadı. Gözü gibi baktığı köpeklerin birbirine sarılıp ölmesi hayvanseveri perişan etti.

Uzun süre birbirine sarılarak ölen yavru köpeklerin başında bekleyen ve onların üzerindeki karları temizleyen Gençal, “Bu yavruları doğumlarından itibaren takip ediyordum. En son yemek vermeye Uludağ’a çıktığımda keyifleri yoktu, hasta gibiydiler. Bir haftadır aklım onlardaydı. Şimdi gördüm ki gençlik hastalığından bir birlerine sarılarak ölmüşler, üç yavru kardeşin bir birine sarılarak ölmesi beni çok duygulandırdı” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X