Günay Yumruktay / Söz Sizde
Günay Yumruktay / Söz Sizde

29 Ekim Mahallesi’nde yapılmayan kaldırım çalışması çocuklarımızı tehlikeye atıyor

Köşe Yazısını Dinle

Nilüfer ilçesi 29 Ekim Mahallesi sınırları içerisinde yer alan Ümit Kaftancıoğlu Caddesi üzerinde yapılmayan tretuvar ve kaldırım çalışması, özellikle okula gidiş gelişlerde çocuklarımız için ciddi tehlike arz etmekte.

Söz konusu caddeye bağlantısı bulunan 501. ve 509’uncu sokaklar arasında kalan kısımdaki kaldırım çalışması “her nedense” yapılmadan öylece bırakıldı.

Bizler çocuklarımızı okula götürüp getirirken ya da kendisi bu yolda tek başına okula giden biricik evlatlarımız yolda yürümek zorunda kaldıklarından, sürekli olarak herhangi bir araç çarpması tehlikesiyle karşı karşıya kalmaktadır.

Buradaki durum söz konusu çocuklarımızın güvenliği olduğundan artık bir an önce çözümlenmesi gereken bir vaka halini almıştır.

501 ve 509’uncu sokakların köşe bölümleri ve devamında yer alan kısımlardaki çalışmaların tamamlanması, sadece bu aranın “kendi haline terk edilmesi” hem market ihtiyaçları için hem de okul gidiş gelişlerinde sürekli bu güzergâhı kullanan biz mahalle sakinlerini tedirgin etmektedir.

Anlayamadığımız asıl nokta ise, güvenli bir şekilde yürüyebilmemiz için kaldırım olması gereken bu bölgenin, orada bulunan işyerleri tarafından işgal edilip kullanılması.

Nilüfer Belediyesi yetkililerine sormak isteriz, burada çocuklarımızın güvenliği mi yoksa birkaç işyerinin buraları işgal etmesi mi önemli.

Önümüzdeki yağmur, çamur, kar gibi çetin kış koşullarını da göz önüne alacak olursak buradaki kaldırım eksikliğinin çocuklarımız için yaratacağı güvenlik sorunu daha da artacaktır. Kaldi ki ne bir firmanın ne de kentin en modern belediyesinin herhangi bir çocuğun saçının teline zarar gelmesini istemeyeceğini biliyor ve inanıyoruz.

Nilüfer Belediyemizin konuyu bir an önce ele alıp en kısa zamanda çözüme kavuşturmasını bekliyoruz.

Saygılarımızla.

Semt sakinleri

ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

DİĞER YAZARLAR

TÜMÜ

BUGÜN EN ÇOK OKUNANLAR

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X