Günay Yumruktay / Söz Sizde
Günay Yumruktay / Söz Sizde

400 TL yardım hangi derdime derman olacak

Günay Bey öncelikle iyi günler diliyorum. Bu korona günlerinde bir işsiz vatandaş olarak yaşadığımız sıkıntı çok büyük.

55 yaşındayım. 30 Ağustos 2019 tarihinde inşaat sektöründe yaşanan sıkıntılar nedeniyle işten çıkarıldım. 6 ay işsizlik  maaşı aldım. Kiracıyım ve bakmakla yükümlü olduğum bir ailem var. Hem sektörden kaynaklı hem de koronavirüs salgınından dolayı iş bulmam imkânsız bu durumda. Aylardır başvurmadığım kurum kalmadı neredeyse. Başvurduğum kurumlar da beni Sosyal Yardımlaşma’ya yönlendirdiler. Tüm çabalarım sonucunda en sonunda nihayet Sosyal Yardımlaşma’dan 400 TL para ödendi.

Aylardır işsizim ve borçlarım oldukça birikmiş durumda. Şimdi şehrimizin değerli yöneticilerine sormak isterim; Sosyal Yardımlaşma’dan verilen bu 400 TL ile  5 aylık biriken kirayı mı, faturaları mı, evime çoluk çocuğuma erzak, yiyecek mi alayım?

Ben ve benim gibi birçok insanın olduğu bu duruma devletimin hangi kurumu yardımcı olacak acaba?

Saygılarımla.

Faik Karecam

 

Çevre Yolu-Görükle merkezi bağlantı yolu köstebek yuvası gibi

Çevre yolundan Görükle merkezine gitmek isterseniz, yaklaşık 3 bin metrelik mesafeyi bin 500 metre kısaltarak size hem zaman hem yakıt tasarrufu sağlayan eski bağlantı yolunu kullanabilirsiniz.

Fakat defalarca asfaltlanan bu yolun 50 metrelik bir kısmı yıllardır köstebek yuvası gibi.

Nedenini araştırdığımızda, inanılması güç komik bir gerçekle karşılaşıyoruz.

Yolun bu kısmının ücreti tarla sahibine ödenmediği için asfalt yapılamıyor.

Evet maalesef sorun bu imiş.

Çevre yolu yapılmadan önce var olan, yıllardır kullanılan ve defalarca asfaltlanan bu yolun 50 metre  uzunluğundaki bir bölümü yaklaşık 10 yıldır asfaltlanmıyor.

Zaman zaman çukurları dolduracak kadar malzeme dökülüyor veya greyder ile düzeltiliyor ama en küçük bir yağmurda dev çukurlar yeniden ortaya çıkıyor.

Vatandaşın sesi, Olay gazetesi Söz Sizde köşesi aracılığıyla ilgili yetkililere seslenmek istiyorum.

Bu sorunu kimin çözmesi gerekiyorsa; Karayolları, Büyükşehir veya Nilüfer Belediyesi, bin 500 metrelik yolun 50 metrelik kısmının da bedeli ödenmesi gerekiyorsa ödenmeli ve yol istimlak edilerek bu bölüme de en kısa sürede asfaltlama yapılmalıdır.

Bu sorunun çözümlenmesi çok zor olmasa gerek diye düşünüyorum. Saygılarımla.

Mustafa Şenay

ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DİĞER YAZARLAR

TÜMÜ

BUGÜN EN ÇOK OKUNANLAR

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X