Günay Yumruktay / Söz Sizde
Günay Yumruktay / Söz Sizde

Ana yollardaki görüntü kirliliği

Köşe Yazısını Dinle

Günay Bey, Söz Sizde köşesinin daimi takiplerindenim. Sorunların çözümüne sunduğunuz katkıdan ve sesimiz olduğunuz için öncelikle teşekkürler.

Son zamanlarda dikkatimi çeken bir durumu paylaşmak ve yetkililerin dikkatine sunmak istiyorum.

Şöyle ki:

Büyükşehir Belediyesi geçmiş yıllarda ana yollarda sıklıkla kosa çalışması yaparak yol kenarlarında temizliğe çok dikkat etmekteydi.

Ancak, bu yaz gördüğüm kadarıyla şehrin bir çok yerinde kosa çalışması (yabani otların temizlenmesi) yapılmamakta.

Ve haliyle bu durum kentte çirkin görüntülere neden olmakta.

Otlar sararmış, kurumuş, çevresi izmarit dolu. Özellikle Nilüfer bölgesinde, Beşevler, Merve Camii bölgesinde bu durum çok açık görülmekte.

Yetkililerden ve Büyükşehir Belediyesi’nden ricam, ana arterlerde bu temizlik çalışmasının yapılması ve gerekli görülen yerlerde yeni çimlendirmenin yapılması.

Saygılarımla.

Bir okur

 

 DİKKAT! 

OSMANGAZİ VE HARMANCIK’TA SU KESİNTİSİ

BUSKİ tarafından yapılacak çalışmalar kapsamında Osmangazi ilçesi, Demirtaş Sakarya Mahallesi, Demirtaş Osmangazi Caddesi, Akçaköy Caddesi, Kemal Atatürk Caddesi ve civarında 17.8.2021- 1.9.2021 tarihleri arasında 10.00 18.00 saatleri arasında zaman zaman su kesintisi yapılacaktır.

BUSKİ tarafından  Osmangazi ilçesi, Ovaakça (Eğitim) Mahallesi, (Santral) Mahallesi, Bursa Yalova Yolu Gidiş istikameti yan yollarında bulunan cadde üzeri ve civarında 17.8.2021 – 31.8.2021 tarihleri arasında, 10.00 – 16.00 saatleri arasında zaman zaman su kesintisi yapılacaktır.

BUSKİ tarafından yapılacak çalışmalar kapsamında Harmancık ilçesi Topbaşı Mahallesi, Ece Mahallesi ve civarında 18.8.2021 – 31.8.2021  tarihleri arasında 10.00 – 18.00 saatleri arasında zaman zaman su kesintisi yapılacaktır.

Tedbirli olunması rica olunur.

Büyükşehir Belediyesi

ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DİĞER YAZARLAR

TÜMÜ

BUGÜN EN ÇOK OKUNANLAR

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X