Günay Yumruktay / Söz Sizde
Günay Yumruktay / Söz Sizde

Ankara Yolu üzerindeki metruk bina ile ilgili işlemler devam ediyor

Köşe Yazısını Dinle

Yıldırım’a bağlı Anadolu Mahallesi’nde Ankara Yolu üzerinde bulunan eski Yabancılar Şubesi olarak bilinen bina boşaltıldıktan sonra tam bir metruk hale dönmüş ve mahalle sakinlerinin bu bina konusunda şikâyet öneri ve taleplerini birçok kez bu sütunlarda yer vermiştik.

Nihayet Yıldırım Belediyesi’nden konuyla ilgili açıklayıcı bir yanıt geldi.

Aynen yayımlıyorum:

15 Nisan 2021 tarihli Olay gazetesi Söz Sizde köşesinde yayımlanan “Ankara Yolu Üzerindeki Metruk Bina Ne Olacak” başlıklı, Anadolu Mahallesi Ankara Yolu Caddesi ile Anadolu Caddesi kesişimi 45 kapı numaralı adreste bulunan metruk yapı ile ilgili tedbir alıması gerektiğini ifade eden okurun şikâyeti incelenmiştir.

Belediyemiz Yapı Kontrol Müdürlüğü ekiplerince, bahse konu metruk yapının giriş ve çıkışlarının kapatılarak gereken emniyet tedbirlerinin alınması için, 30/12/2020 tarihinde Fen Raporu düzenlenerek resmi işlemler başlatılmıştır. Yapının maliye hazinesi olması sebebiyle, yapılan yazışmalar neticesinde, Yıldırım İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne tahsis işlemlerinin devam ettiği anlaşılmıştır. Tahsis aşaması tamamlanıncaya kadar, Belediyemiz ekiplerince, binanın giriş ve çıkışlarının engellenmesi için gereken emniyet tedbirleri alınmıştır.

Bilgilerinize sunarız.

Yıldırım Belediyesi

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü

 

Bu sıkıntılı dönemde kurumlardan anlayış bekliyoruz

17 gün boyunca tam kapanmadan dolayı işyerimiz kapalıydı. Sektörümüz de tekel bayi üzerine olduğu için maalesef hiçbir destek de alamadık.

Bu süreçte hiç olmazsa yiyecek ihtiyacımız karşılayalım diye düşündük.

İşyerimiz de kapalı olduğu için herhangi bir gelirimiz de olmadı.

Dolayısıyla faturalarımızda gecikmeler oldu doğal olarak.

17 Mayıs Pazartesi günü tam kapanmanın bittiği gün, işyerimizi de açacağız, biraz da olsa gelir gelecek heyecanıyla evimde kahvaltımı yaparken sabah 9’da BURSAGAZ yetkilileri 680 TL’lik borcumdan dolayı gazı kestiler ve sayacı söküp gittiler.

Gelen görevliye ‘ocakta çay var, kahvaltı yapıyorum, bir şekilde çözerim bugün hemen kesmeyin, bari ihbarname gönderseydiniz’ dediysem de dinletemedim.

Kimse düşünmüyor bu işyeri kapalı olan insanlar 17 gün boyunca ne yaptılar, nasıl geçindiler düşünen yok.

Gazı kesmek için bugünü mü beklediniz?

Kurumların bu konuda lütfen biraz duyarlı olmasını, vatandaşın halini de düşünmelereni rica ediyorum.

Saygılarımla.

İsminin yayımlanmasını istemiyor

ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DİĞER YAZARLAR

TÜMÜ

BUGÜN EN ÇOK OKUNANLAR

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X