Günay Yumruktay / Söz Sizde
Günay Yumruktay / Söz Sizde
E-Posta: sozsizde@olaygazetesi.com.tr YAZARIN TÜM YAZILARI

Cadde asfaltlandı, yol daraltıldı, trafik allak bullak oldu

Günay Bey öncelikle hayırlı bayramlar…

Yıldırım ilçesinde bulunan Adnan Menderes Okulu’nun da bulunduğu Baruthane Caddesi’ne, (Teyyareci Mehmet Ali Caddesi Akbank aralığı uzun cadde) Yıldırım Belediyesi tarafından yakın zamanda yeni asfalt yapıldı ve kaldırım düzenlemesi yapıldı.

Yapılan bu kaldırım düzenlemesiyle bu cadde 1 şerit daraltıldı!

Yolun bir tarafına maalesef sorumsuz şoförlerce araçlar parke ediyor ve bu caddede çok yoğun bir şekilde trafik problemi yaşanmaya başladı.

Araçlar geçemiyor, birbirine yol vermek için adeta boş yer arıyor.

Uzun kuyruklar yaşanıyor. Özel araçların bu cadde üzerine park etmesinden dolayı trafik akmıyor, diğer araçlar bu caddeden geçemiyor, çok zor geçiyor!

Şu an okullar kapalı!

Okulların da açılmasıyla buradaki yoğunluk ve sıkıntı çok daha fazla artacak!

Yıldırım Belediyemize teşekkür ediyoruz burada yıllardır yapılmayan asfaltı yenilendi, belki yayalarımızın daha rahat geçebilmesi için sağlı sollu bu kaldırım düzenlemesini burada yaptı ancak, maalesef şu an bu cadde kullanışsız bir hale geldi, ciddi sıkıntılar var.

Caddeden geçen insanlar bile, yaşanan bu trafik yoğunluğundan dolayı çoğu zaman burada zor yürüyor!

Yıldırım Belediye Başkanımızdan rica ediyoruz.

Ekipler buraya gelsin ve yaşanan sıkıntıları görsün.

Önerim, kaldırımları daraltarak, cepli kaldırım uygulaması yapılabilir ya da caddeye araçların park etmesini önlemek için demir dubalar konubilir.

Lütfen burada yaşanan soruna bir çözüm bulup, bu caddeyi işlevsel hale getirip, yaşanan sıkıntının giderilmesini yetkililerimizden rica ediyoruz.

Saygılarımla.

Semt sakini okur

 

Güzelyalı plajı

Geçenlerde Mudanya Güzelyalı’da iDO iskelesi yanındaki plajda dikkatimi çekti. Duvar dibinde ortada ve denize yakın üç sıra insanlar mesafeli şekilde plaja hasırlarını sermiş güneşleniyor ve sohbet ediyorlardı.

Daha önce plajı işgal eden tekneler vardı. Bu tekneler kaldırılınca plaj genişledi.

Bu plajı  kaplayan tekneleri hangi kurum kaldırdıysa teşekkür ediyorum.

Saygılar.

Adının yayımlanmasını istemiyor

 

Küçükkumla sahilleri kafelerin işgali altında

Günay Bey iyi günler. Sizi sürekli sizi takip etmekteyim. Tatil nedeniyle Gemlik Küçükkumla’ya gelmiştim. Gördüğüm manzara tedirgin etti açıkçası. Kafeler ve çay bahçeleri sahile taşmış durumda. Bu koronavirüs günlerinde bu kadar insan yoğunluğunda maskesiz, sosyal mesafesiz ortam haliyle sıkıntı verici. Ayrıca sahildeki duş alma yerleri de sökülmüş. Denize girmek isteyenler bu konuda da sıkıntı yaşamakta.

Gemlik Belediyesi yetkililerinin dikkatine sunuyorum.

Bir okur

ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DİĞER YAZARLAR

TÜMÜ

BUGÜN EN ÇOK OKUNANLAR

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X