Günay Yumruktay / Söz Sizde
Günay Yumruktay / Söz Sizde
E-Posta: sozsizde@olaygazetesi.com.tr YAZARIN TÜM YAZILARI

Çarşambapazarı’nda hijyenden uzak sokaklarda satılan içecekler

Merhaba Günay Bey.

Yaklaşık 30 yıldır Çarşambapazarı semtinde oturmaktayım. Bir zamanların en elit yeri olan mahallemiz yaklaşık 15-20 yıldan bu yana yerel yönetimlerin ilgisizliğinden dolayı her geçen yıl kan kaybederek sürekli kötüye gidiyor.

Mahallemiz maalesef koronavirüs konusunda riskli bölge konumunda. Bu kadar riskli bir ortamda sokak ortasında satıcıların hiçbir hijyene dikkat etmeden sattıkları fıçılar ve poşetler içindeki meşrubat tarzı içecekler toplum sağlığı açısından risk oluşturmuyor mu?

Defalarca Osmangazi Belediyesi’nin zabıta birimlerini aramama rağmen bir türlü ulaşamadım. Ulaştığımda da sağolsunlar geliyorlar uyarılarlar gidiyorlar ancak başkaca herhangi bir yaptırımı yok maalesef.

Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da durum devam etmekte.

Toplum olarak, sağlık çalışanları olarak, ülkemizin değerli yetkilileri koronavirüsü önlemede cansiparene uğraşırken birilerinin bu vurdumduymazlığı şaşılacak şey.

Yetkililerin Çarşambapazarı semtindeki bu duruma bir çözüm bulmalarını rica ediyorum.

Saygılarımla.

Semt sakini bir okur

 

Sokaklardaki ürünler yüzünden araçlarımıza park etmeye yer yok 

Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan Hanlar bölgesi. Biz Bursalıların severek, yürüyüşe çıktığı, tarihi camilerimizde namazlarımızı kıldığımız, Osmanlı usulü Türk kahvelerimizi içtiğimiz her Bursalı vatandaşın boşuna gitti bir cadde aynı zamanda.

Bu cadde ikiye ayrılır. Çarşı bölgesi Bat pazarı bölgesi. Çarşı bölgesi için yasak olmasına rağmen motosiklet trafiği haf safhada malunuzu. Bit pazarı yani Kayhan tarafı ise 2. El spotçu mağazalar tarafından kaldırımlar işgal altında. Beyaz eşya ve ev ürünleri satan sanayi tipi buzdolapları, kebapçı davlumbazları satan esnaf ise caddeye hatta sokak aralarına yayılmış durumda. Öyle ki evim yakınlarda olmasına rağmen araçlarımıza park yeri bulamaz hale geldik. Yönetiminden gurur duyduğum Osmangazi Belediyesi’nden bu görüntüye son vermesini, en azından araçlarımıza park edecek yer açılmasını rica ediyorum.

Semt sakini bir okur

 

Cadde ile sokak kesişimine ayna gerekli 

Yıldırım ilçesi Huzurevi Caddesi ile 7. Er Sokak’ın kesiştiği yerde trafik bakımından sıkıntı yaşanıyor. Cadde işlek bir cadde ve bazen sürücüler yukarıdan aşağıya hızlı geldiği için sokaktan çıkan araç yukarıdan gelen aracı fark edemiyor. Daha önce bu sokak girişinde yukarıdan aracın görülebilmesi için ayna vardı. Zamanla çevrede yapılan inşaatla bu ayna kaldırılmıştı. Bu aynanın tekrar konulmasını rica ediyoruz.

Saygılarımla.

Semt sakini okur

ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DİĞER YAZARLAR

TÜMÜ

BUGÜN EN ÇOK OKUNANLAR

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X