Günay Yumruktay / Söz Sizde
Günay Yumruktay / Söz Sizde

Çeşmeleri kim ya da kimler çaldı?

Köşe Yazısını Dinle

Geçtiğimiz hafta sonu kısıtlama gününde yaşanan üzücü bir durumu paylaşmak istiyorum.

Balibey Han’ın yanındaki yürüyen merdivenlerin sonunda 4 kurnalı bir çeşme vardır. Maalesef bu çeşmenin çeşmeleri çalınmış ve mermerlerine zarar verilmiş.

Hafta sonunda kısıtlama olmasına rağmen kim ya da kimler bu çeşmenin çeşmelerini çalar, hırsızlık yapar.

Muhtemelen şehir kameraları bölgeyi görüyordur. Umarım en kısa zamanda bu hırsızlık olayı aydınlığa kavuşturulur ve insanların faydalandığı bu çeşme de eski haline getirilir.

Bir diğer konu da, daha önce bu sütunlarda birkaç kez gündeme getirmiş ve Okçu Baba Türbesi mi Otoparkı mı diye sormuş,  türbe civarının yayalara ait olmasına rağmen otopark gibi kullanılmasını gündeme getirmiş ve bu alanın yayalara bırakılması gerektiğini ifade etmiştim.

Nihayet geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediyesi sorunu, araç park edilen alanı dubalarla kapatarak bölgeyi yayalara bıraktı.

Bu duyarlılığından dolayı Büyükşehir Belediyemize teşekkür ediyorum.

Saygılarımla.

Cenk Olcaytuğ

 

Dikkat! Yıldırım ve Gürsu’da su kesintisi

Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü İçmesuyu Dairesi Başkanlığı tarafından yapılacak çalışmalar kapsamında Yıldırım ilçesi,  Demetevler, İsabey, Karapınar, Değirmenönü mahalleleri ve civarında, Gürsu ilçesi, Yenidoğan ve Kurtuluş mahalleleri civarında 11 Şubat 2021 Perşembe günü (bugün) 10.00 – 18.00 saatleri arasında su kesintisi yapılacaktır. Çalışmanın erken tamamlanması durumunda, şebekeye su belirtilen zamandan daha önce verilebilecektir.

Vatandaşın tedbirli olması rica olunur.

Büyükşehir Belediyesi

ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DİĞER YAZARLAR

TÜMÜ

BUGÜN EN ÇOK OKUNANLAR

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X