Günay Yumruktay / Söz Sizde
Günay Yumruktay / Söz Sizde

Demirci Deresi’nin bu hali mahalleye yakışmıyor

Vatandaşın sesi olan Söz Sizde köşesinde 7 Ağustos 2020 tarihinde  “Pırıl Pırıl Akan Demirci Deresi’ne Ne Oldu da Foseptik Akmaya Başladı?” başlığıyla mahallemizdeki Demirci Deresi ile ilgili sorunumuzu yayımlamıştınız.

Nilüfer ilçemize bağlı Demirci Mahallemiz (Köy) şirin kendi halinde temiz bir beldedir.

Ancak, mahallemizden geçen Demirci Deresi son zamanlarda kokusuyla, bakımsızlığıyla Dere Sokak ve çevre sakinlerini rahatsız eder duruma gelmiş durumda.

Mahallemiz bir çöp dahi bulamayacağınız kadar temizdir. Ancak derenin içi mahallenin bu temizliğini maalesef gölgelemekte.

7 Ağustos yayımlanan yazımız üzerine derenin yukarı bölgesindeki Çalı tarafında kısmi temizlik yapıldı ancak Dere Sokak ve takip eden dere boyunca herhangi bir çalışma, bakım ve temizlik yapılmadı maalesef.

Büyükşehir Belediyemizden veya ilgili belediyeden Demirci Mahallesi’nin içinden geçmekte olan Demirci Deresi’nin mahallemize yakışır şekilde bakım, temizlik gibi gerekli çalışmaların yapılmasını ivedilikle rica ediyoruz. Saygılarımızla.

Demirci Mahallesi

Dere Sokak sakinleri

ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DİĞER YAZARLAR

TÜMÜ

BUGÜN EN ÇOK OKUNANLAR

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X