Günay Yumruktay / Söz Sizde
Günay Yumruktay / Söz Sizde

Gürsu Hayvan Barınağı’ndan şok eden görüntüler

Köşe Yazısını Dinle

Günay Bey, sokak hayvanlarını kendi imkanlarımızla beslemeye çalışan birkaç gönüllü arkadaşımla birlikte 18 Şubat 2021 tarihinde saat 14.00 sularında kar yağışı altında Gürsu’daki  Gürsu Hayvan Barınağı’na buradaki hayvanları beslemeye, mama vermeye gittik. Ancak gördüğüm manzara karşısında inanın şoke oldum diyebilirim.

Çünkü barınakta hiçbir yetkili veya veteriner olmadığı gibi, barınağın kapıları açıktı ve orada bulunan hayvanlar açlıktan yollara kadar inmişlerdi. Soğuktan donmuş küçük yavru köpeğe bile rastladık. Kimbilir ne kadar zamandır bu hayvanlar bu şekildeydi ve aç kalmışlardı. Aynı zamanda hastalanmış ve uyuz olmuşlar.

19 Şubat’ta mama vermeye gittiğimizde yine durum aynıydı maalesef. Durum çok üzücüydü.

Bildiğimiz kadarıyla tüm belediyeler kar ve soğuğa rağmen ekiplerini seferber ederek, bizim gibi gönüllüler de dahil, sokak hayvanlarını ve hayvan barınaklarındaki can dostları dondurucu soğukta aç kalmamaları için mama dağıtımına çıkmışlardı her yerde.

Kısacası, Gürsu Belediye Başkanımızın da sokak hayvanları konusundaki hassasiyetini bildiğimden gördüğüm manzarayı açıkçası hiç yakıştıramadım. Gürsu Belediyesi’nin Gürsu Hayvan Barınağı’na gerekli ilgi ve hassasiyeti göstereceğini ümit ediyorum.

Saygılarımla.

Büşra Çevik

 

Fahiş fiyatlarla mücadelede vatandaşın desteği de önemli

Son dönemde market ürünlerine fahiş zam yapan firmalara karşı yetkililerin, zabıta birimlerinin sıkı denetimlerine şahit olduk. Bu anlamda Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etmek isterim.

Öncelikle biz tüketicilerin bu konuda daha duyarlı olması yanında, belediye ekiplerince denetimlerin de sürekliliğinin sağlanması çok önemli. Ayrıca, bu konuda tüketiciyi ve kamuoyunu bilinçlendirici duyuruların yapılması faydalı olacaktır.

Bu arada, semt pazarlarındaki fiyatların da denetlenmesinin gerektiğini düşünüyorum. Çünkü, tezgâhlardaki ürünlerin birçoğunda fiyat yazmıyor.

Bir okur

ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DİĞER YAZARLAR

TÜMÜ

BUGÜN EN ÇOK OKUNANLAR

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X