Günay Yumruktay / Söz Sizde
Günay Yumruktay / Söz Sizde

Hijyenden uzak çevre kirliliği görüntüleri bir semtin klasiği oldu

Köşe Yazısını Dinle

Merhaba Günay Bey. Öncelikle gönderdiğimiz sorunları paylaşarak bizlere desteğiniz ve vatandaşın sesi olduğunuz için çok teşekkür ederim size.

Geçmiş yıllarda da olduğu gibi bu yıl da ramazan ayı ile birlikte Kent Meydanı’nın girişi ile başlayıp Çarşambapazarı semti ve Darmstadt Caddesi boyunca da devam eden, meyan kökü şerbeti satışlarının gayri hijyenik şartlarda kaldırıma, yol kenarlarına konulan plastik sanayi bidonlarında satıldığını görebilirsiniz.

Özellikle Çarşamba pazarı semti diye bildiğimiz bu bölgede iftar saatine yakın vakitlerde leğenlerde, kovalarda, açık şekilde oldukça gayri ciddi, temizlik ve hijyenden uzak bir şekilde satış yapılmakta.

İşin belki de en ilginç tarafı inanılmaz yoğunluğun olması, satış bitiminde de suların cadde ve sokaklara leğenlerden, bidonlardan boca edilmesi ve bununla birlikte Zabıta’nın hiçbir şey yapmaması.

Şikâyetlerimiz sonucunda bugüne kadar 1 defa gelen Zabıta hiçbir şey yapmadan gitti.

Osmangazi Belediyesi’nin, mahallenin her ramazan bir klasiği haline gelen ve vatandaşı rahatsız eden, halkın sağlığı açısından sıkıntılı olan ve çevre kirliliği de yaratan bu duruma bir çözüm bulacağını ümit ediyorum.

Mesut Erbay

 

Yamuk tabela düzeltilsin veya kaldırılsın talebi

Fevzi Çakmak Kapalı Otoparkının giriş kapısının sağ tarafında Doğanbey Caddesi üzerinde yer alan BURULAŞ’a ait otopark ücret tabelası yaya yolu üzerinde olup ayrıca eğik olarak durmaktadır.

Bu durumu 10 Mart tarihinde Büyükşehir Belediyemize bildirdim.

15 Mart tarihinde ise BURULAŞ’tan konu değerlendirilecektir cevabı geldi. Sonuç olarak 1 ayı aşan bir süre geçmesine rağmen hiçbir çalışma yapılmadı. Bu ücret tabelasının yaya yolu üzerinden  mümkünse kaldırılmasını ya da eğik durumunun düzeltilmesini rica ediyorum.

Saygılarımla.

Aybars Akyar

 

Söz Sizde okurlarının dikkatine!

Değerli okurlarım, sizlerin sesi olan Söz Sizde köşesine telefonla, gunayyumruktay@olaygazetesi.com.tr, gunayyumruktay@gmail.com elektronik posta adresi veya sosyal medya hesaplarından da (Instagram, Facebook) ulaşabilirsiniz. Sizlerden ricam, yazılarınıza lütfen ad, soyad ve iletişim kurabileceğim bir telefon eklemeniz ve şayet isminizin yayımlanmasını istemiyorsanız bunu belirtmeniz yeterlidir.

ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DİĞER YAZARLAR

TÜMÜ

BUGÜN EN ÇOK OKUNANLAR

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X