Günay Yumruktay / Söz Sizde
Günay Yumruktay / Söz Sizde
E-Posta: sozsizde@olaygazetesi.com.tr YAZARIN TÜM YAZILARI

Metruk yapılarla ilgili 1 yıl önce uyarmıştık

Günay Bey, Osmangazi ilçesi Şahabettinpaşa Mahallesi Çakmak Sokak sakinleriyiz.

Önceki gün sokağımızdaki metruk binada çıkan yangınla şok yaşadık.

Ancak, bundan önce 23 Temmuz 2019 tarihinde semt sakinleri olarak bu sütunlarda yani Söz Sizde köşesinde “Metruk Binalar Bağımlıların Mekânı Haline Geldi” başlığıyla bahse geçen sokaktaki durumu anlatan yazımız yayımlanmış, konuyla ilgili de yetkililere şikâyetlerimiz olduğunu belirtmiştik.

Yazımız üzerine 10 Ağustos 2019 tarihinde Osmangazi Belediyemiz “Şehabettinpaşa Mahallesi’ndeki Metruk Binalarla İlgili Osmangazi’den Yanıt Var” başlığıyla yanıt yayımlanmış ve yazıda ‘… Belediyemiz ilgili ekiplerce yerinde incelemiş, durum tespiti yapılarak maili inhidam raporları düzenlendi. Gerekli işlemlere ilişkin çalışmalar da devam etmektedir” şeklinde ifadelere yer verilmişti.

Ne var ki, o günden bugüne kadar herhangi bir çözüm üretilmediği, metruk bina yıkılıp veya önlem alınmadığı için 25 Eylül gecesi çıkan yangınla kullanılamaz hale geldi.

Ve bizler mahalle sakinleri olarak kâbus dolu bir gece yaşadık.

İtfaiye ekiplerimizin yoğun çabalarıyla söndürülen yangında can kaybı olmaması en büyük tesellimiz.

Bu arada, köşeniz aracılığıyla itfaiye ekiplerimize de ayrıca teşekkür ediyoruz.

Şimdi, Osmangazi Belediyemizden ricamız ivedilikle bu yanan yerin temizlenmesi ve çevrede olan metruk binaların da çevre sakinlerinin can güvenliğini tehlikeye atmayacak şekilde çözüme kavuşturulması.

Saygılarımızla.

Semt sakinleri adına Kerem Eren

ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DİĞER YAZARLAR

TÜMÜ

BUGÜN EN ÇOK OKUNANLAR

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X