Günay Yumruktay / Söz Sizde
Günay Yumruktay / Söz Sizde

Namık Kemal Mahallesi’nden ‘teşekkür’

Köşe Yazısını Dinle

Günay Bey, köşenizi sürekli takip etmekteyim. Öncelikle sesimiz olduğunuz, sorunların çözümüne katkı sunduğunuz için de teşekkür ederim.

Size Osmangazi ilçesi Namık Kemal Mahallesi’nden ulaşıyorum.

Mahallemizin altyapı sorunları vardı. Ama, kısa süre önce BUSKİ’nin mahallemizde yaptığı yoğun çalışma neticesinde mahallemizin altyapı sorunu giderildi.

Söz Sizde köşesi aracılığıyla mahallemizin altyapı sorununu çözen, katkı sunan Büyükşehir Belediyemize, Osmangazi Belediyemize, BUSKİ’ye, sahada çalışan tüm ekiplere ve Namık Kemal Muhtarımız Sayın Necmettin Geniş’e mahalle sakinlerimiz adına teşekkür ediyorum.

Saygılarımla.

Mahalle sakinleri adına

Kemal Şenkırlı

 

 

Midibüslerde balık istifi yolculukta koronadan nasıl korunacağız?

Ataevler’den Atatürk Caddesi’ne (Heykel’e) giden otobüsler korona günlerinde nedense midibüse çevrildi. Sonuçta fotoğrafta da görüldüğü gibi balık istifi yolculuğa mecbur bırakılmak. Bu hatlara büyük otobüslerden konulamaz mıydı acaba?

BURULAŞ ve UKOME’nin değerlendirmesini rica ediyorum.

Ekrem Hayri Peker

 

Facianın yaşandığı bölgedeki lambalarla ilgili vatandaş önerisi

Malumunuz üzere 12 Mart 2021 tarihinde Kestel ilçesinde, trafik lambalarında freni boşalan TIR faciasında 4 kişi ölmüş 20’den fazla kişi yaralanmıştı.

Bu arada, vefat edenlere rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum.

Ben kazadan Allah’ın lütfu ve keremiyle vakit saatimiz gelmediği ve o sırada orada olmadığım için kurtulan bir vatandaşım.

Evim İnegöl’de işyerim ise Bursa’da bulunmakta.

Her sabah ve akşam kazanın olduğu yerdeki trafik lambalarında iki kez kırmızı ışık sebebiyle durmaktayım.

O gün ve o saatte evime dönmek üzere ben de orada olabilirdim.

Ayrıca ilgili yerde iş çıkışında Bursa yönüne gitmek için onlarca servis araçları da “U” dönüşü yapmakta veya otobana girmek için lambalarda durmaktalar.

Her yıl aynı yerde onlarca kaza olmaktadır.

Fakat bu sabah belki Karayolları ilgili yerdeki lambaları kaldırmış olabilir umuduyla tekrar ve mecburen o yerden üzüntüyle geçtim.

Zaten otoban girişindeki “TIR ve kamyon mecburi yön” tabelası yüz metre geriye rampanın bittiği yere yazı fontlarının biraz daha büyütülerek konulduğunu gördüm.

Genellikle o bölgedeki fabrikanın TIR’larının giriş-çıkıy yaptığı ve her 75 saniyede gereksiz yanan kırmızı ışığın biz vatandaşlara ne gibi bir faydası var acaba?

Sadece o bölgedeki büyük fabrika veya deponun TIR’larının çıkacağı zaman yanan, ona göre trafiği güvenli hale getiren lamba konulamaz mı?

Trafik lambasını oradan kaldırmak için daha kaç insanın ölmesi gerekiyor?

Yetkililerimizin dikkatine sunduğum önerimin değerlendirilmesini, bölgenin sürücüler için daha güvenli hale getirilmesini rica ediyorum.

Bir okur

ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DİĞER YAZARLAR

TÜMÜ

BUGÜN EN ÇOK OKUNANLAR

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X