Günay Yumruktay / Söz Sizde
Günay Yumruktay / Söz Sizde
E-Posta: sozsizde@olaygazetesi.com.tr YAZARIN TÜM YAZILARI

Nilüfer Ataevler ve Cumhuriyet mahalle sakinleri ilgi bekliyor

Merhaba. İyi çalışmalar dilerim, köşenizi sürekli okuyorum ve vatandaşın sorunlarına tercüman olduğunuz için yürekten teşekkür ediyorum.

Nilüfer Ataevler ve Cumhuriyet mahallelerinde evimiz var. 25 yıldır bu bölgede ikamet ediyoruz. Ancak hiç bu kadar bakımsız olmamıştı semtimiz! Yollar çukur ve yama dolu. Kaldırımlar düzensiz ve bozuksuz…

Budanmayan ağaç dallarından ve dikenli bitkilerden kaldırımlarda yürümek imkânsız neredeyse.

Sonbahar döneminde yeni aydınlatma direkleri yapıldı. Ancak direkler kaldırımın ortasında olduğu için yine sıkıntı. Hadi direği geçtiniz bu defa kaldırım ortasındaki elektrik panosuna takılıyorsunuz.

Çöp konteynerleri çok pis bakımsız, koku yayıyor. Küçük çöp kutuları yok.

Özetle, mahallemiz hiç bu kadar bakımsız olmamıştı.

Sokaklarında genel bir bakım gerekli olduğunu düşünüyorum.

Belediyemizin duyarlılık göstererek lütfen mahallemizde gerekli çalışmaları yapmalarını rica ediyoruz.

Saygılarımla.

Semt sakini okur

 

Sokaktaki merdivenler artık yosun tuttu

Yıldırım ilçesi Yeşil Mahallesi 4. Yücel Sokak’ta merdivenlere uzun bir süre önce düzenleme yapıldı. Gökkkuşağı renkleriyle boyandı. Aradan geçen zamanla birlikte bu merdivenler yosun bağladı.

Renkli merdiven artık çok çirkin bir görüntü oluşturdu. Defalarca ilgililere arayıp bu merdivenlere bakım yapılması ve temizlenmesi gerektiğini söylememe rağmen bugüne kadar ne yazık ki bir sonuç alamadım.

Söz Sizde köşesi aracılığıyla bir kez daha yetkililerden rica ediyorum. Lütfen bu merdivenlerle ilgilensinler. Gerekli bakım ve temizliğinin yapılması gerekiyor.

Saygılar.

Mehmet Pekdinç

 

Osmangazi’de su basıncı sorunu yaşanabilir

Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü İçmesuyu Dairesi Başkanlığı tarafından yapılacak çalışmalar kapsamında Osmangazi ilçesi Demirtaş Sakarya Mahallesi Zafer Cadde ile Pamukdere Cadde arasında kalan sokaklarda, Demirtaş Barboros Mahallesi Çevreyolu Cadde, Barboros Cadde , Demirtaş Yolu Cadde , 473 Sokak arasında kalan cadde ve sokaklarda, Demirtaş Cumhuriyet Mahallesi 1230. Sokak ile Çevreyolu Cadde arasında kalan sokaklar ve civarında 2.7.2020 tarihinde (bugün) 00.10 – 23.50 saatleri arasında yer yer su basıncı sorunu yaşanabilecektir.

Tedbirli olunması rica olunur.

Büyükşehir Belediyesi

ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DİĞER YAZARLAR

TÜMÜ

BUGÜN EN ÇOK OKUNANLAR

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X